آخرین اخبار

کد خبر ۵۳۶۸۹۹ انتشار : ۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۸

کاهش 10 درجه‌ای دمای هوا در گلستان

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان گلستان گفت: با نفوذ سامانه سرد و بارشی، دمای هوای استان گلستان از امروز 8 تا 10 درجه کاهش یافته و شاهد بارش برف در ارتفاعات استان خواهیم بود و دریای خزر نیز مواج است.
- اخبار استانها -

محمدرضا رحمان‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار ذاکرنیوز در گرگان با اشاره به نفوذ سامانه سرد و بارشی به استان اظهار داشت: براساس نقشه های پیش‌یابی هواشناسی، از امروز با نفوذ سامانه ناپایدار شاهد افزایش ابر، گاهی وزش شدید باد، مواج شدن دریای خزر، بارندگی، احتمال رعد و برق و در نواحی کوهستانی بارش برف خواهیم بود.

وی افزود: نفوذ این سامانه سبب کاهش 8 تا 10 درجه ای دمای هوای استان می‌شود و فعالیت این سامانه تا اواخر روز شنبه در استان ادامه دارد.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان گلستان اظهار کرد: در این مدت آبگرفتگی معابر عمومی و همچنین ریزش برف در ارتفاعات و وقوع پدیده مه غلیظ و اختلال در تردد جاده های کوهستانی استان دور از انتظار نیست.

محورهای شریانی مازندران برفی استهوای اردبیل برفی می‌شود؛ کاهش دما تا 8 درجه سانتیگرادپیش‌بینی بارش برف در نواحی سردسیر استان کرمانشاه‌

رحمان‌نیا با هشدار به صیادان و ساحل‌نشینان، گفت: دریای خزر از بامداد روز جمعه تا صبح روز شنبه به تناوب مواج است و برای فعالیت‌های دریایی مناسب نیست.

وی اظهار کرد: این سامانه از شنبه ظهر منطقه ما را ترک می‌کند و پس از آن جو نسبتاً آرامی را خواهیم داشت. برای روز شنبه به سبب بارش برف و پدیده مه اختلال در تردد جاده‌ای مناطق کوهستانی استان پیش‌بینی می‌شود که لازم است هم‌استانی به این موضوع توجه کنند.

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :گلستان