کد خبر ۵۳۶۸۹۷ انتشار : ۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۲

گیلان|‌ وجود افراد مطلع در اتاق اصناف به بهبود شرایط بازار کمک می‌کند

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت گیلان با اشاره به برگزاری انتخابات اتحادیه‌های صنفی گفت:‌ وجود افراد مطلع در امور اصناف به تحقق اهداف صنفی و بهبود شرایط بازار کمک می‌کند.
- اخبار استانها -

به گزارش ذاکرنیوز از رشت،‌ فرهاد دلق‌پوش امروز در جلسه کمیسیون نظارت مرکز استان گیلان اظهار داشت: وجود افراد مطلع در امور اصناف به تحقق اهداف و بهبود شرایط بازار کمک می‌کند بنابراین لازم است در انتخابات پیش رو اتحادیه‌های صنفی، افراد مطلع و آگاه وارد میدان رقابت شوند.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه ورود افراد آگاه به امور، مسیر پیشروی به سمت اهداف سازمانی را محقق می‌سازد عنوان کرد:‌ ورود افراد غیرمتعهد و ناکارآمد که از فرآیند انجام امور صنفی آگاهی چندانی ندارند مشکلات عدیده‌ای را در حوزه اصناف به وجود می‌آورد.

دلق‌پوش تدوین فرآیندها قبل از برگزاری انتخابات اتحادیه‌های صنفی را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد:‌ با طرح‌ریزی یکسری دستورالعمل‌های لازم و مشخص نه‌تنها می‌توان به روند برگزاری انتخابات کمک کرد بلکه با این شیوه از ورود افراد غیرمطلع به حوزه اصناف نیز جلوگیری می‌شود.

‌‌افزایش قیمت نان در گیلان "تخلف" است‌اصناف استان گیلان در "وقف‌های مشارکتی" حضوری فعال دارنداتاق اصناف گیلان نقش مهمی در برقراری ثبات بازار دارد

وی از تشدید بررسی‌ها و نظارت بر عملکرد اتاف‌های اصناف و اتحادیه‌های صنفی خبر داد و ابراز داشت: روند بررسی عملکردها،‌ فعالیت‌ها و ترازهای مالی اتاق‌های اصناف و اتحادیه‌های صنفی توسط سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت استان گیلان با شدت بیشتری پیگیری می‌شود.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان گیلان بر لزوم اتخاذ سیاست‌هایی جهت حفظ ثبات بازار تأکید کرد و بیان داشت:‌ کمیسیون‌های نظارت و بازرسی علاوه بر رسیدگی به شکایات و تخلفات واحدهای صنفی وظیفه دارند با اتخاذ یکسری اهرم‌ها از بروز مشکلات احتمالی در بازار جلوگیری کنند.

دلق‌پوش با تأکید بر اینکه با اصلاح فرآیند انتخابات می‌توان زمینه ورود افراد کارآمد را به مجموعه اتحادیه‌های صنفی فراهم کرد گفت:‌ اگر از افراد متقاضی حضور در اتحادیه‌های صنفی آزمونی در مورد آئین‌نامه‌ها و قوانین صنفی گرفته شود از ورود افراد ناآگاه به امور صنفی جلوگیری به عمل می‌آید.

وی بررسی دقیق صلاحیت افراد و اتخاذ راهبرد کارشناسی و ممیزی در روند نامزدهای ورود به اتحادیه‌های صنفی را مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: امیدواریم با رعایت مجموعه این راهکارها اتحادیه‌های صنفی و اتاق‌های اصناف گیلان بتوانند به طور دقیق در مسیر اهداف اصلی خود حرکت کنند.

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :گیلان