آخرین اخبار

کد خبر ۵۳۶۴۴۵ انتشار : ۱۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۲

تبعیض ‌در استخدام معلمان حق‌التدریس و مربیان سوادآموزی در استان کردستان

رئیس مجمع نمایندگان کردستان در مجلس گفت: در بحث اصلاح تبصره 10 ماده 117 قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریس متأسفانه شاهد تبعیض بین استان‌ها هستیم به طوریکه در شرایط برابر قانون مذکور به صورت هماهنگ اجرا نشده است.
- اخبار استانها -

محسن بیگلری در گفت‌وگو با خبرنگار ذاکرنیوز در سنندج با اشاره به اینکه استیضاح وزیر آموزش و پرورش با امضای 60 تن از نمایندگان در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار گرفته است، اظهار داشت: خواهان رفع تبعیض‌ها و حاکم‌شدن نگرش برابر در مجموعه آموزش و پرورش هستیم.

وی با بیان اینکه معتقدم نگرش نابرابر، تبعیض به دنبال دارد، گفت: رفع تبعیض توسط وزارت آموزش و پرورش در سطح استان‌ها در موارد بسیاری از جمله به‌کارگیری و جذب مربیان پیش‌دبستانی، سرباز معلم‌ها و آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی و معلمان حق‌التدریس ضرورت دارد.

رئیس مجمع نمایندگان کردستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ضرورت دارد برخی اعمال سلایق در مجموعه وزارت آموزش و پرورش متوقف شود، تصریح کرد: زمانی که قانونی وضع می‌گردد دیگر دلیلی برای تبعیض و یا سلیقه‌ای عمل کردن وجود ندارد و وجود چنین رویکردهای آزاردهنده‌ای در هیچ مجموعه‌ای قابل پذیرش نیست.

سمنان| سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بر رتبه بندی معلمان تاکید داردانتقاد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از کم‌کاری دولت در برطرف کردن مشکل معلمان حق‌التدریسیگیلان|‌‌ عضو هیئت‌ رئیسه مجلس: مجلس خواستار اقدام فوری دولت جهت اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان است

وی به دلایل خود برای امضای طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: در بحث اصلاح تبصره 10 ماده 117 قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریس متأسفانه شاهد تبعیض بین استان‌ها هستیم به طوریکه در شرایط برابر قانون مذکور به‌صورت هماهنگ اجرا نشده است.

بیگلری در تبیین دیگر دلایل خود برای امضای طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش افزود: آمار 40 درصدی مدارس تخریبی استان کردستان بسیار نگران‌کننده است و انتظار آن است که وزارت آموزش و پرورش برای حل این مشکل بزرگ برنامه‌ای ارائه کند اما متأسفانه تاکنون اقدامی اساسی صورت نگرفته و وزیر آموزش و پرورش باید در این خصوص پاسخ‌گو باشد.

رئیس مجمع نمایندگان کردستان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس طبق اصل 89 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و ماده 220 آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی درخواست استیضاح وزیر محترم آموزش و پرورش را به هیئت رئیسه مجلس تقدیم کرده‌اند.

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :کردستان