کد خبر ۵۳۶۱۸۱ انتشار : ۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۱

عضو کمیسیون بودجه و محاسبات مجلس: 3200 میلیارد تومان اعتبار به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها برگشت

عضو کمیسیون بودجه و محاسبات مجلس گفت:در طرح اصلاح قانون بودجه 97 با موافقت نمایندگان، اعتباری بالغ بر 3200 میلیارد تومان به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها برگشت.
- اخبار استانها -

به گزارش ذاکرنیوز از همدان، حمیدرضا حاجی بابایی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در طرح اصلاح قانون بودجه 97 با موافقت نمایندگان،اعتباری بالغ بر 3200 میلیارد تومان به شهرداریها و دهیاریها بازگشت.

وی بیان کرد: در چندسال اخیر به موجب تبصره (2)ماده (39) قانون مالیات بر ارزش افزوده، عوارض وصولی فرآورده‌های نفتی به حساب مرکز وجوه وزارت کشور که متولی اصلی امور شهرداری‌ها و دهیاری‌هاست واریز و طبق مراحل قانونی بین شهرداری‌ها و دهیاری‌ها توزیع می‌شده است.

وی در تبیین موضوع گفت: در فرآیند بررسی و تصویب قانون بودجه سال 1397، با وجود مغایرت با قانون برنامه ششم توسعه و مالیات بر ارزش افزوده و برخلاف روند بررسی تبصره‌های قانون بودجه در قالب بند (110) تغییرات مصوب شده بود که 3200 میلیارد درآمد تبصره (2)ماده (39)قانون مالیات بر ارزش افزوده به کمک به یارانه‌ها تعلق گیرد.

حاجی بابایی تاکید کرد: با توجه به مغایرت قانونی این موضوع در تذکر آیین نامه‌ای در صحن مجلس با استناد به ماده 39 برنامه ششم توسعه لزوم اجرای ثبت تمام درآمدهای هدفمندی یارانه در جدولی در مجلس در لوایح بودجه سنواتی را یادآوری کردیم.

عضو کمیسیون بودجه و محاسبات مجلس عنوان کرد: خوشبختانه طرح دو فوریتی بازگشت اعتبار حاصل از عوارض فروش نفت توسط 183 نماینده مجلس تهیه و تقدیم هیئت رئیسه شد و در صحن مجلس یک فوریت آن به تصویب رسید.

اختصاص بودجه عمرانی 65هزار میلیارد تومانی در لایحه بودجه 98بودجه عمرانی سال آینده 11 درصد کاهش می‌یابدقول 6 میلیارد تومانی معاون وزیرکشور برای اتمام طرح‌های شهرداری بیرجند

حاجی بابایی با تشکر از نمایندگان مجلس که به بازگشت 3200هزار میلیارد تومان به شهرداری و دهیاری‌ها رأی مثبت دادند گفت: حذف این منابع مشکلات عمده‌ای را برای 800 شهرداری و جامعه کارگری ایجاد می‌کرد، زیرا کمبود منابع مالی وجه اشتراک بیشتر شهرداری‌ها ودهیاری‌های کشور است و دغدغه مدیران شهری این است که در شهرهای کوچک و میانی با توجه به محدودیت در وضع عوارض و ایجاد درآمدهای محلی به بحران منجر می‌شود.

نماینده مردم همدان وفامنین افرود: براساس قانون برنامه ششم توسعه کشور تبدیل وضعیت کارکنان شهرداری نیز در دستور کار قرار دارد و در صورت بروز مشکل از ظرفیت‌های قانونگذاری برای حل مشکل استفاده خواهد شد.

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :مالیات