آخرین اخبار

کد خبر ۵۳۵۳۲۲ انتشار : ۱۰ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۹
مدیر کل دفتر اشتغال سازمان بهزیستی کشور مطرح کرد:

برای فروش محصولات مددجویان بهزیستی پایگاه اینترنتی ایجاد می شود

شیراز- ذاکرنیوز-مدیرکل دفتر اشتغال و کارآفرینی سازمان بهزیستی کشور گفت: طی ماه‌های آتی زمینه‌های ایجاد پایگاه‌های اینترنتی با استفاده از بستر فضای مجازی برای عرضه محصولات تولیدی مددجویان فراهم خواهد شد.

به گزارش ذاکرنیوز،، مهناز کاشی شنبه دهم آذر در جمع خبرنگاران در شیراز گفت: سازمان بهزیستی متعهد شده سالانه بیش از ۵۰ هزار مددجو را آماده اشتغال کند.

وی خاطرنشان کرد: بالغ بر یک و نیم میلیون نفر از افراد زیر پوشش سازمان بهزیستی در سراسر کشور و در رده سنی ۱۸ تا ۵۰ سال افراد جویای کار هستند . 

کاشی با اشاره به اینکه ۵۵ درصد مددجویان کار جامعه هدف بهزیستی دارای معلولیت جسمی هستند، اضافه کرد: شدت معلولیت دلیل بر ناتوانی نیست و تمام افراد داری معلولیت جسمی توانمندی‌هایی دارند که از دید عموم پنهان است . 

او با اشاره به پیش بینی اعتبار ششصد میلیارد تومانی برای پرداخت تسهیلات به مددجویان جویای کار تحت پوشش بهزیستی، گفت: تسهیلات اشتغال پس از فرایند آماده سازی شغلی و انجام ارزیابی توسط تیم سازمان ارائه می‌شود . 

کاشی ارائه مشوق‌های مالی در دو بخش شهری و روستایی را از اقدامات سازمان بهزیستی برای اشتغال‌زایی مددجویان عنوان و اضافه کرد: تامین بیمه کارفرمایان و پرداخت یارانه ارتقای معلولان به مدت ۵ سال جزو تسهیلات مد نظر سازمان برای اشتغال مددجویان است.

مدیرکل بهزیستی استان فارس نیز اعلام کرد که این اداره طی سه سال گذشته جایگاه اول اشتغالزایی مددجویان را کسب کرده است.

سید مرتضی موسوی گفت: استان فارس توانست با ایجاد ۳۵۹۷ شغل طی سال گذشته و دو هزار ۴۰۷ شغل دیگر از ابتدای امسال تاکنون در جایگاه نخست اشتغال زایی قرار گیرد . 

موسوی ابراز امیدواری کرد تا پایان امسال تعداد اشتغال ایجاد شده برای مددجویان زیر پوشش این اداره کل در فارس، به ۳۷۰۰ مورد افزایش پیدا کند . 

مدیر کل بهزیستی فارس با اشاره به سهمیه سه درصدی استخدام مراکز دولتی و غیر دولتی از جامعه معلولان اضافه کرد: ۵۹۴ میلیارد ریال اعتبار برای تسهیلات توانمندسازی و اشتغالزایی مددجویان زیر پوشش استان فارس در نظر گرفته شده است.

او گفت: بر اساس قوانین مشوق‌هایی نظیر تسهیلات قرض الحسنه به میزان حداکثر ۲۰ میلیون تومان و پرداخت حق بیمه خویش فرمایی تا ۵ سال برای افراد کارآفرین در نظر گرفته شده است . 

موسوی همچنین با اشاره به ارائه تسهیلات به کارفرمایانی که مددجویان را به کار می‌گیرند، گفت: به ازای اشتغال ۵ مددجو تا ۱۰۰ میلیون تومان و برای اشتغال فراگیر روستایی تا ۲۵۰ میلیون تومان تسهیلات در اختیار کارفرمایان قرار می گیرد . وی در بخش دیگری از همکاری نکردن برخی بانکها با سازمان بهزیستی گلایه کرد و گفت: متاسفانه برخی وامهای میلیاردی به راحتی به افراد پرداخت می شود اما برخی بانکها از پرداخت وام پانزده یا بیست میلیون تومانی با مددجویان همکاری لازم را ندارند و از آنان وثیقه های سنگین و زیادی درخواست می کنند.

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir