آخرین اخبار

کد خبر ۵۳۲۶۷۰ انتشار : ۲۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۳

کسب جایزه نخست جشنواره ملی کارتون و کاریکاتور کتاب تهران توسط اصفهانی‌ها

مسئول خانه کاریکاتور حوزه هنری اصفهان گفت: مهناز یزدانی موفق به کسب جایزه نخست جشنواره ملی کارتون و کاریکاتور کتاب تهران شد و مجتبی حیدرپناه جایزه سوم را کسب کرد.

پیام پورفلاح در گفت‌وگو با خبرنگار ذاکرنیوز در اصفهان با اشاره به کارتونیست‌های اصفهانی اظهار داشت: نخستین جشنواره ملی کارتون و کاریکاتور با موضوع کتاب توسط خانه کتاب تهران برگزار شد که در این جشنواره از بین 3 جایزه 2 جایزه توسط کاریکاتوریست‌های اصفهانی کسب شد.  مهناز یزدانی اهل اصفهان است اما مجتبی حیدرپناه کاریکاتوریست اهل آباده است اما با خانه کاریکاتور حوزه هنری اصفهان کار می‌کند.

 مسئول خانه کاریکاتور حوزه هنری اصفهان با اشاره به نقاط قوت آثار برگزیده گفت: اثر مهناز یزدانی قصه گویی کتاب‌ها را روایت می‌کرد، هر کتابی افراد را جذب می‌کند و در این اثر نوجوان و کودک دیده می‌شود. اثر مجتبی حیدرپناه زاویه دید متفاوت بود، در اثر ساعتی می‌بینیم که صبح افراد را بیدار می‌کند و نشان دهنده این است که افراد با کتاب بیدار می‌شوند با کتاب به خواب می‌روند.

پورفلاح با بیان این که تلاش هنرمندان در وهله نخست مهم است خاطرنشان کرد: عوامل زیادی در موفقیت کارتونیست‌ها وجود دارد قدم نخست تلاش و همت آن‌ها است و گام بعدی برگزاری کارگاه‌هایی که برگزار می‌شود زیرا بستر پیشرفت کاریکاتور را فراهم می‌کند.

وی تصریح کرد: اصفهانی‌ها در جشنواره‌های کاریکاتور موفقیت‌های چشمگیری، سال‌هاست که در جشنواره بین‌المللی آدین دوغان به صورت 11 سال متوالی از کاریکاتوریست‌های اصفهانی در این جشنواره رتبه می‌آورد حتی در بخش مطبوعات  به جز تهران،  هیچ استانی به اصفهان تعداد کاریکاتوریست فعال ندارد.

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir