کد خبر ۵۳۲۴۸۵ انتشار : ۲۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۶

برنج قاچاق در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد

مدیر نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد در واکنش به صحبت رئیس صنعت، معدن وتجارت که وجود برنج قاچاق در استان را تکذیب کرد، گفت: ثابت می‌کنیم که برنج قاچاق در استان وجود دارد.

فریدون مومن در گفت‌وگو با خبرنگار ذاکرنیوز در یاسوج از کاهش 30 درصد کالای قاچاق در صنوف آرایشی و بهداشتی استان خبر داد و اظهار داشت: قیمت کالاهای مجاز بالا بوده و با توجه به اینکه ما به بنادر و مبادی ورودی کالا نزدیک هستیم امکان قاچاق کالا در استان زیاد است.

وی افزود: با توجه به بازدیدهای مداومی که از صنوف آرایشی و بهداشتی انجام می‌شود، قاچاق این کالا در استان به میزان زیادی کاهش یافته و هم‌اکنون کمتر از 50 درصد لوازم آرایشی و بهداشتی عرضه شده در بازار استان قاچاق است.

مدیر واحد نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: حدود هشت هزار صنف مواد غذایی در استان داریم که برخورد با این تعداد از اصناف که همه کالای قاچاق دارند بسیار سخت بوده و همت مضاعف می‌طلبد.

مومن با اشاره به انجام 26 هزار مورد بازرسی از صنوف در 6 ماهه نخست امسال، عنوان کرد: نوشیدنی‌ها، برنج و چای عمده اقلام قاچاقی است که در استان وجود دارد.

وی در واکنش به صحبت رئیس صنعت، معدن وتجارت کهگیلویه و بویراحمد که وجود برنج قاچاق در استان را تکذیب کرد، گفت: این طور نیست که برنج قاچاق در استان نباشد، ما ثابت می‌کنیم که برنج قاچاق در استان وجود دارد.

مدیر واحد نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: سازمان غذا و دارو در راستای مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت‌محور اقدامات لازم را انجام می‌دهد.

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir