آخرین اخبار

کد خبر ۵۳۲۴۳۳ انتشار : ۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۴۵

نماینده ولی‌فقیه در گیلان: مسلمانان با مشترکات خود در مقابل تفکرات الحادی می‌ایستند

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه

به گزارش ذاکرنیوز از رشت، آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در آستانه هفته وحدت با علمای شیعه و اهل سنت استان گیلان در سالن اجتماعات مصلی امام خمینی(ره) رشت دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان در این دیدار با گرامیداشت هفته وحدت و تبریک ولادت پیامبر اسلام(ص) و امام صادق(ع) اظهار داشت: امت اسلامی در سایه وحدت توانسته‌اند بخش مهمی از مشکلات جامعه مسلمین جهان را برطرف کنند.

وی با بیان اینکه دلیل اتحاد امت اسلامی این است که مسلمانان به این باور رسیده‌اند که با تفکرات وحدت‌آفرین خود می‌توانند بر قدرت جامعه اسلامی بیفزایند گفت: هجمه دشمنان علیه امت اسلام پس از پیروزی انقلاب اسلامی نتیجه وحدت دنیای اسلام است.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه خداوند متعال نخستین منادی وحدت در جهان است خاطرنشان کرد: خدای عالم را شکر می‌کنیم که امروز بسیاری از رهبران امت اسلامی دغدغه حل مشکلات مسلمانان جهان را دارند و در این مسیر تلاش می‌کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه نعمت در سایه وحدت اسلامی تحقق می‌یابد افزود: اگر خواهان دریافت نعمت‌های الهی هستیم باید به‌دنبال گسترش وحدت در دنیای اسلام باشیم زیرا نعمت با اتحاد مسلمانان بر جامعه اسلامی سایه می‌افکند.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه مقصود از اتحاد در دنیای اسلام، پشت کردن به مذهب و اعتقادات خود نیست اظهار داشت: مسلمانان باید با استفاده از مشترکات بین خود همواره برای ایستادگی در مقابل تفکرات الحادی و سلطه قدرت‌های استکباری آمادگی داشته باشند.

وی با بیان اینکه علمای آگاه اسلام به‌دنبال تغییر مذهب شیعیان و اهل تسنن نیستند تصریح کرد: مسلمانان حتی با مسیحیان و سایر موحدان جهان مشترکات زیادی دارند و در مقابل کسانی که قصد دارند جامعه توحیدی را تکه تکه کنند با اقتدار ایستاده‌‌اند.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به اینکه پیامبر اسلام(ص) در هر دو حوزه بیان و عمل وحدت آفرین بود و بسیاری از دشمنان خود را به دوست تبدیل کرد ابراز داشت: امام علی(ع) نیز از جمله منادیان وحدت بود و نشانه‌های وحدت در کلام امام علی(ع) نیز دیده می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه هفته وحدت، مسلمانان را ملزم می‌کند که به فکر دنیای اسلام باشند بیان کرد: امام خمینی(ره) یکی از منادیان وحدت مسلمانان در دنیای معاصر بود که توانست پیکر جامعه اسلامی را به بهترین شکل در کنار یکدیگر قرار دهد.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه هر کسی بخواهد به اتحاد بین مسلمانان آسیب بزند نه شیعه است و نه سنی  افزود: پیروزی فلسطینیان در برابر رژیم صهیونیستی آرزوی همه مسلمانان جهان است اما امروز سعودی‌های جنایتکار به اجبار می‌خواهند تمام مسلمانان مانند آن‌ها رفتار کنند.

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :گیلان