آخرین اخبار

کد خبر ۵۳۱۴۴۸ انتشار : ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۳۵

باید مراقب بود دشمن راه صحیحی را که امام حسین(ع) ترسیم کرد تغییر ندهد

حجت‌الاسلام مرتضی آقا تهرانی با بیان اینکه باید مراقب بود دشمن راه صحیحی را که امام حسین(ع) ترسیم کرد تغییر ندهد گفت: هیئت‌های عزاداری باید در تراز انقلاب اسلامی باشند و تلاش کنند جوانان یزید زمان را بشناسند.

به گزارش ذاکرنیوز از همدان، حجت‌الاسلام مرتضی آقاتهرانی شامگاه جمعه در یازدهمین همایش "تجلیل از سیره سرایان اهل‌بیت (ع)" با اشاره به اینکه راه هدایت انسان‌ها را امام حسین(ع) و فرهنگ عاشورا باز نگاه داشته است اظهار داشت: امروز میلیون‌ها نفر از مردم عاشقانه به زیارت اباعبدالله(ع) می‌روند اما یک روز باید پنهانی به زیارت حضرت می‌رفتند، البته افراد بسیاری نیز که نتوانستند به زیارت اربعین بروند دل‌هایشان لحظه‌ای آرام و قرار نداشت.

وی با بیان اینکه باید اینکه فریب دشمن را نخوریم و دشمن موفق به تغییر راه درست نشود  لازم است که یک روحانی بصیر در هر هیئت حضور داشته باشد، افزود: دشمن به خوبی می‌داند که برای رسیدن به اهداف خود چه نقاطی را مورد حمله قرار دهد.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه در خیلی از کشورها آمریکا اجازه نداد که ملت‌ها موفق شوند آنچه را که به دنبالش هستند را محقق کنند اظهار داشت: آمریکا دنبال قطع ارتباط جوانان با هیئت‌های حسینی‌ است. 

آقا تهرانی با اشاره به نقش آمریکا در انحراف و فریب ملت‌ها، گفت: مردم مصر هزینه زیادی برای انقلاب پرداخت کردند اما در آخر آمریکا همچنان اداره این کشور را بر عهده دارد.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انقلابی بودن را باید با مقام معظم رهبری تراز کرد، خاطرنشان کرد: هیئت‌ها و عزاداری‌ها باید در تراز انقلاب باشد و باید به جوانان یزید امروز را شناساند تا در راه درست حسینی قرار گیرند.

وی با اشاره به اینکه امام شهید می‌شود تا هدفش باقی بماند، گفت: هیئت‌ها باید اهداف الهی را احیاء کنید و اجازه ندهند که دشمنان مردم به ویژه جوانان را به انحراف بکشانند.

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه اگر مسلمانان دشمن‌ستیزی و مستقل بودن را فراموش کنند، خطرناک است، اظهار کرد: امام حسین(ع) برای احیاء دین گام برداشت و برای مذاکره به کربلا نرفت.

وی با اشاره به اینکه درهای هیئت‌های حسینی باید به روی همه باز باشد، افزود: حتی اگر افراد مسموم وارد هیئت شدند باید هیئت‌ها آن‌ها را پاک کنند.

آقاتهرانی با بیان اینکه  امسال وضعیت اقتصادی در محرم و صفر هیچ تأثیری نداشت، تصریح کرد: امام حسین(ع) آتشی در درون انسان‌ها روشن کرده است که هرگز خاموش نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه هیئت‌ها نباید اشتباه کنند چون الگو دارند، گفت: هیئت‌های حسینی در ایران اسلامی منحصربه‌فرد هستند و به شیعیان خاص اختصاص دارد البته هیئت‌‌ها باید یکدیگر را یاری رسانند و ضعف‌های هم را پوشش دهند.

وی با تاکید بر اینکه همه باید به دنبال احیاء دین و شریعت باشیم گفت: امام حسین(ع) را نباید منحصر به محرم و صفر کنیم، در همه روزها و ماه‌ها باید امام حسین(ع) و راه او را ساری و جاری کرد.

 

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir