کد خبر ۵۳۱۴۳۹ انتشار : ۲۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۸

معاون وزیر کشور: مشکل ترافیک شهر یاسوج با زیرگذر و روگذر برطرف نمی‌شود

معاون عمرانی وزیر کشور با بیان اینکه نباید تجارب اشتباه کلان شهرها در شهرهایی مانند یاسوج تکرار شود، گفت: احداث زیرگذرها و روگذرها تنها جذابیت استفاده از خودرو را زیاد کرده و مشکلی را حل نمی‌کند بنابراین شهرهای کوچک نباید در این مسیر حرکت کنند.

به گزارش ذاکرنیوز از یاسوج، مهدی جمالی‌نژاد عصر امروز در نشست شورای ترافیک کهگیلویه و بویراحمد در رابطه با جایگاه شورای ترافیک اظهار داشت: این شورا با جان انسان‌ها سر و کار دارد و باید مصوبات آن حتما اجرایی شود.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها با اشاره به طرح جامع حمل و نقل شهر یاسوج، افزود: این طرح باید زمان‌بندی شده و برای برطرف‌ شدن مشکلات ترافیکی این شهر در یک بازه زمانی سریع عملیاتی شود.

جمالی‌نژاد با بیان اینکه حل معضلات ترافیکی و آلودگی هوا در کلان‌شهرها سخت است و نباید تجارب اشتباه کلان شهرها در شهرهایی مانند یاسوج تکرار شود گفت: احداث زیرگذرها و روگذرها تنها جذابیت استفاده از خودرو را زیاد کرده و مشکلی را برطرف نمی‌کند بنابراین شهرهای کوچک نباید در این مسیر حرکت کنند.

وی با تأکید بر اینکه برطرف کردن مشکلات ترافیکی نیازمند فرهنگ‌سازی است، عنوان کرد: آمار تلفات عابرین پیاده در استان کهگیلویه و بویراحمد زیاد است، از این رو باید نرده‌گذاری در معابر پرتردد در دستورکار قرار گیرد.

معاون عمرانی وزیر کشور با بیان اینکه بحث فرهنگ‌سازی باید در کنار طرح جامع حمل و نقل شهری مورد توجه قرار گیرد، گفت: می‌توانیم شهر یاسوج را به‌عنوان یک شهر سبز تعریف کرده و مسیر دوچرخه را در یکی از خیابان‌های این شهر به عنوان پایلوت داشته باشیم.

جمالی‌نژاد با اشاره به اینکه استفاده از موتورسیکلت‌های برقی در شهر اصفهان در دستورکار ما قرار گرفته است، ابراز کرد: از این موتورسیکلت‌ها می‌توان در شهر یاسوج هم استفاده کرد و اجرای این طرح در شهر یاسوج خیلی راحت‌تر از شهر اصفهان است.

وی از اعضای شورای ترافیک کهگیلویه و بویراحمد خواست جلسات شورای ترافیک را جدی گرفته و گفت: در بحث مسائل ترافیکی باید با رویکرد انسان‌محور حرکت کرده و طرح جامع حمل و نقل را پیاده کنیم.

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir