کد خبر ۵۳۱۴۰۶ انتشار : ۲۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۰

توسعه وقف‌های مشارکتی در اولویت برنامه‌های اوقاف استان سمنان است

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان با اشاره به برخی از برنامه‌های این اداره کل گفت: توسعه وقف‌های مشارکتی در اولویت برنامه‌های اوقاف استان سمنان است.

به گزارش ذاکرنیوز از سمنان، حجت‌الاسلام عبدالله واحدی پیش از خطبه‌های نماز جمعه سمنان در جمع نماگزاران سمنانی اظهار داشت: وقف یک سنت حسنه و نیکو است که همه باید برای احیای آن تلاش کنند چرا که آثار این سنت حسنه برای همیشه ماندگار است.

وی با اشاره به اجرای طرح وقف مشارکتی در استان سمنان گفت: در این طرح هر کسی می‌تواند با هر میزان سرمایه‌ای که دارد در این سنت حسنه شریک شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان شعار امسال دهه وقف را « همه واقف باشیم» با تکیه بر وقف‌های دسته‌جمعی و وقف مشارکتی عنوان کرد و گفت: در استان سمنان ظرفیت‌های فراوانی برای توسعه وقف مشارکتی وجود دارد.

حجت‌الاسلام واحدی با اشاره به ضرورت ترویج فرهنگ وقف در جامعه به ویژه وقف مشارکتی گفت: یکی از فلسفه‌های مهم وقف رفع مشکلات جامعه و همچنین فقرزدایی است؛ از این رو ضروری است تا با ترویج این سنت حسنه گامی مهم در راستای رفع مشکلات جامعه برداشته شود.

وی از برپایی ایستگاه‌های «همه واقف باشیم» در سراسر استان سمنان در دهه وقف خبر داد و گفت: در این ایستگاه‌ها درباره لزوم توجه به وقف و ترویج فرهنگ آن در جامعه و همچنین اولویت‌های وقف با توجه به نیازهای جامعه  مشاوره‌های لازم به مردم داده می‌شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان از وجود پنج هزار و 384 موقوفه ثبت شده در استان خبر داد و گفت: از این تعداد چهار هزار و 416 موقوفه متصرفی، 963 غیر متصرفی و پنج موقوفه دیگر نیز اشتراک التولیه است.

حجت‌الاسلام واحدی با اشاره به ضرورت ایجاد وقف‌های جدید منطبق بر نیازهای روز در استان سمنان گفت: از ابتدای تا امسال تا کنون 14 وقف جدید در استان به ثبت رسیده است.

وی با بیان اینکه استان سمنان در زمینه ایجاد موقوفات قرآنی در سطح کشور دارای رتبه برتر است افزود: سال گذشته در شهرستان گرمسار 11 موقوفه قرآنی ایجاد شد.

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :سمنان