کد خبر ۵۳۱۴۰۳ انتشار : ۲۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۰

امام جمعه اصفهان: به بهانه تحریم‌ها نباید به خودمان ضربه بزنیم

امام جمعه اصفهان با بیان اینکه متاسفانه ما خودمان هم به خودمان ضربه می‌زنیم گفت: متاسفانه برخی مردم اجناس را انبار می‌کنند، اکنون که دلار کمی پایین آمده کاسب‌ها قیمت اجناس را پایین بیاورند هر چند که اصلاً نباید قیمت‌ها افزایش پیدا می‌کرد.

به گزارش ذاکرنیوز از اصفهان، آیت‌الله سید یوسف طباطبائی‌نژاد در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اصفهان با تسلیت شهادت امام حسن عسگری(ع) اظهار داشت: ایشان همه عمرش در سامرا و در محاصره بود اما در عین حال بیش از 100 نفر راوی از ایشان روایت‌هایی را گفته‌اند، امام حسن عسگری(ع) در سن 20 سالگی به امامت رسید و بین 6 تا 8 سال در مقام امامت بودند.

وی افزود: امام حسن عسگری(ع) کارهای عظیمی انجام دادند و یکی از این کارهای مهم این بود که در زمان محاصره نیز امام زمان (عج) را به مردم به ویژه شیعیان شناساندند.

امام جمعه اصفهان با اشاره به حماسه تاریخی و ایثار مردم اصفهان در روز 25 آبان تصریح کرد: مردم اصفهان در چنین روزی 370 شهید استان را تشییع کردند و عجیب‌تر آنکه همان روز  نیز کاروان اعزام به جبهه هم داشتند و این امر یک افتخار برای مردم استان و ملت کشورمان است، بالغ بر یک دهم شهدای کشور از استان اصفهان هستند.

وی با اشاره به دهم ربیع ‌الاول سالروز ازدواج پیامبر(ص) با حضرت خدیجه(س) خاطرنشان کرد: این ازدواج پر برکت در عالم خلقت بی‌نظیر است پیامبر به همراه حضرت خدیجه و مسلمانان دیگر به مدت 3 سال در شعب ابی طالب در محاصره اقتصادی بودند.

طباطبایی‌نژاد بیان کرد: برخی از علمای خودمان روز 12 ربیع‌الاول و برخی دیگر نیز 17 ربیع الاول را روز ولادت با سعادت پیامبر(ص) می‌دانند که پس از پیروزی انقلاب این هفته را به نام هفته وحدت نامگذاری کرد‌ه‌اند.

وی با بیان اینکه خداوند در قرآن می‌فرماید کسانی که غیر از من را هم می‌پرستند ناسزا نگویید، گفت: خصلت‌های بد این افراد را بگویید اما ناسزا نگویید، این مسائل خیلی کم شده اما هنوز هم برخی افراد حتی در اصفهان این لجبازی‌ها را می‌کنند ولی بدانید نادانی غیر از اعتقاد است.

امام جمعه اصفهان افزود: خدواند در قرآن می‌فرماید کفار همیشه بد شما را می‌خواهد و اگر مصیبتی به شما وارد شود خوشحال خواهد شد، اگر همه مردم یمن هم توسط آل سعود جنایتکار کشته شوند آمریکا خوشحال خواهد شد، خداوند می‌فرماید صبر و استقامت و تقوا داشته باشید.

وی با بیان اینکه متاسفانه ما خودمان هم به خودمان ضربه می‌زنیم، تصریح کرد: آمریکا تحریم‌هایی را علیه کشورمان اجرا کرده ولی بی‌توکلی‌های خودمان هم سبب ایجاد مشکلاتی برای‌مان شده است، متاسفانه برخی مردم اجناس را انبار می‌کنند، برای چه این مردم این کارها را انجام می‌دهند، امام علی(ع) می‌فرماید غصه روزی که نیامده را امروز نخور، خداوند روزی‌تان را می‌دهد.

طباطبایی‌نژاد خطاب به کاسب‌ها نیز خاطرنشان کرد: اکنون که دلار کمی پایین آمده قیمت اجناس را پایین بیاورید هر چند که اصلاً نباید قیمت‌ها افزایش پیدا می‌کرد، بنابراین اگر همه با هم باشیم بدون شک همان طور که قرآن فرموده است هیچ ضرر و مکری به شما نخواهد رسید.

وی با اشاره به امتحان الهی و اینکه خداوند انسان‌ها را در این دنیا نیز عذاب می‌کند، بیان کرد: حسد، نفاق، تکبر، ترک جهاد، رفیق و خانواده بد و غیره سبب درک نکردن حقایق و کور شدن قلب، چشم و گوش می‌شود.

امام جمعه اصفهان با اشاره به عجب و خودپسندی گفت: عجب سبب بزرگ دیدن کار خود و کوچک شمردن کار دیگران می‌شود، انسان به تدریج به مرحله‌ای می‌رسد که منت بر سر خدا هم می‌گذارد، برخی افراد اکنون می‌گویند ما چرا انقلاب کردیم کاش بر می‌گشتیم به عقب، خداوند در قرآن می‌فرماید برخی افراد به خاطر مسلمان شدنشان بر سر تو منت می‌گذارند در حالی که هیچ منتی نیست.

وی افزود: آن کسی که باید منت بگذارد خداوند است که همه ما را هدایت کرده است، امام صادق(ع) می‌فرماید ابلیس به لشگریانش گفت اگر من بتوانم 3 خصلت در مردم ایجاد کنم دیگر هیچ کاری به کارشان نخواهد داشت چون اعمالشان قبول نیست، عمل خودشان را بزرگ ببینند، گناهانشان را فراموش کنند و دچار عجب و غرور شوند.

طباطبایی‌نژاد در نماز جمعه این هفته اصفهان با بیان اینکه این نرده‌ها مانعی نیست که بین افراد تفاوت باشد، تصریح کرد: هر فردی که خواست باید جلو بیاید و جاهای خالی صفوف نماز را پر کند.

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :اصفهان