آخرین اخبار

کد خبر ۵۲۹۵۴۶ انتشار : ۱۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۰۶

یمن|قطع خطوط امدادرسانی به مزدوران متجاوز در ساحل غربی

نیروهای مسلح یمن از قطع خطوط امدادرسانی به مزدوران متجاوز در ساحل غربی خبر دادند.

به گزارش ذاکرنیوز به نقل از المسیره، سخنگوی نیروهای مسلح یمن در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی این کشور خطوط امدادرسانی به مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی در ساحل غربی را از چهار سمت به شکل کامل قطع کردند.

وی گفت از همه مزدوران در جبهه‌های ساحل غربی می‌خواهیم که خود را تسلیم کنند.

حملات متجاوزان سعودی اماراتی برای اشغال استان الحدیده و ساحل غربی یمن از چند ماه قبل آغاز شده است. گرچه متجاوزان سعودی ــ اماراتی در عملیات ساحل غربی یمن انتظار پیروزی سریع را داشتند، اما تاکنون متحمل شکست‌ها و خسارت‌های سنگینی شده‌اند.

یک منبع نظامی گفت که نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن مراکز تجمع مزدوران ارتش سعودی در نزدیکی گذرگاه علب و غرب مجازه در عسیر را هدف حملات توپخانه‌ای خود قرار دادند که شماری از آنها در این حملات به هلاکت رسیده و یا زخمی شدند.

عربستان سعودی از ششم فروردین 94 با تشکیل ائتلافی متجاوز از رژیم‌های مرتجع عربی، جنگی ویرانگر را علیه یمن با هدف تسلیم کردن مردم این کشور در برابر سیاست‌های خود و جلوگیری از تشکیل دولت مستقل و غیروابسته به خود آغاز کرده است که این حملات هیچ نتیجه‌ای به‌جز قربانی شدن میلیون‌ها انسان بیگناه و ویران شدن زیرساخت‌های حیاتی یمن نداشته است.

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :یمن