آخرین اخبار

کد خبر ۵۲۹۳۹۳ انتشار : ۱۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۰

کاریکاتورهای جهان عرب: از مجسمه آزادی نتانیاهو تا دروغ‌های شاخدار بن‌سلمان!

در این گزارش هفتگی مهمترین کاریکاتورهای روزنامه‌های عربی را با نگاهی تحلیلی مورد بررسی قرار می‌دهیم.

به گزارش ذاکرنیوز، در گزارش‌های هفتگی  «کاریکاتورهای جهان عرب» مهمترین کاریکاتورهای روز رسانه‌های عربی را با نگاهی تحلیلی بررسی می‌کنیم.

امید واهی مردم به اتحادیه عرب!

الجزیره در کاریکاتوری به امیدهای واهی ملت‌های عربی به اتحادیه عرب اشاره کرده که هیچ تصمیمی در راستای منافع عربی و اسلامی اتخاذ نمی‌کنند.

 

دروغ بزرگ ترامپ 

الجزیره در کاریکاتوری دیگر وعده دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در زمینه خروج نظامیان آمریکایی از سوریه را کاملاً دروغ دانسته است.

دسته‌گل عادی‌سازی روابط!

روزنامه فلسطین در کاریکاتوری به روند عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی از سوی کشورهای عربی اشاره کرده که هر بار دسته‌گلی را تقدیم تل‌آویو می‌کنند.

تروریسم در تونس؛ بدون شرح


البیان

 

رسانه‌های غیرحرفه‌ای و وضعیت روشنفکران!

روزنامه الحیات در کاریکاتوری فعالیت‌های غیرحرفه‌ای و جهت‌دار رسانه‌ای را مورد توجه قرار داده که در بسیاری از موارد موجب گمراهی به‌اصطلاح روشنفکران جامعه می‌شود.

جریان‌های چپ و راست در پیکره اروپا

روزنامه الحیات چاپ لندن در کاریکاتوری به اختلافات شدید جریان‌های چپ و راست در اروپا اشاره داشته که حیات سیاسی قاره سبز را در معرض خطر قرار داده است.

مرگ شورای همکاری خلیج فارس!

روزنامه الرایه قطر در کاریکاتوری قاب مرگ شورای همکاری خلیج فارس را به‌تصویر کشیده است. طراح کاریکاتور به اختلافات شدید بین اعضای این شورا اشاره دارد که آن را در معرض فروپاشی قرار داده است.

عادی‌سازی روابط برای پاکسازی جنایات!

روزنامه الشرق قطر در کاریکاتوری روند پرشتاب عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را در راستای انحراف افکار عمومی از جنایت قتل خاشقجی دانسته است.

پول زور ترامپ از عربستان!

روزنامه الشرق در کاریکاتوری تهدیدهای رئیس جمهور آمریکا علیه عربستان سعودی در زمینه لزوم پرداخت هزینه‌های حمایت از آل‌سعود را مطرح کرده است، براین‌اساس، پادشاه عربستان سعودی نیز به‌خوبی می‌داند در صورت عدم پرداخت هزینه‌های آمریکا، تاج و تخت خود را در معرض خطر سقوط خواهد دید.

وعده بالفور و سرقت یک کشور!

روزنامه القدس العربی در صد و یکمین سالگرد صدور وعده شوم بالفور به این مسئله اشاره کرده که انگلیس با این اقدام مقدمات سرقت کشور فلسطین از سوی صهیونیست‌ها را فراهم کرد.

شورای امنیت؛ گردونه رو بچرخون!

القدس العربی در کاریکاتوری به بی‌خاصیتی شورای امنیت در بحران‌ها و مسائل بین المللی اشاره کرده است، براین‌اساس اعضای شورای امنیت به‌جای میز، گردونه‌ای را در محل نشست‌های خود قرار داده و با چرخاندن این گردونه درباره صلح و جنگ تصمیم‌گیری می‌کنند!

هزینه‌های سنگین آزادی بیان در ریاض، ابوظبی، قاهره و منامه!

روزنامه قطری الوطن در کاریکاتوری به هزینه‌های سنگین آزادی بیان در کشورهای عربی به‌ویژه عربستان سعودی، امارات، مصر و بحرین اشاره کرده که با مخالفان سیاسی همانند پرونده قتل خاشقجی برخورد می‌کنند. 

 

تلاش ریاض برای گمراه کردن افکار عمومی در پرونده قتل خاشقجی!

الوطن قطر

حمایت تشکیلات ابومازن از صهیونیست‌ها!

 روزنامه فلسطینی الرساله در کاریکاتوری به تهدیدهای ابومازن علیه غزه اشاره کرده که باعث شده وی و تشکیلاتش در صف مقدم حمایت از رژیم صهیونیستی قرار گیرند.

کودکان یمن!

یمنی پرس

سازمان ملل در اسارت پنج عضو دائم شورای امنیت!

پایگاه خبری العهد در کاریکاتوری به منحصر شدن تصمیمات سازمان ملل در گروی موافقت پنج عضو دائم شورای امنیت اشاره کرده که باعث شده خواسته و مطالبات کشورهای مختلف جهان زیر تصمیمات آنها له شود.

مجسمه آزادی نتانیاهو!

روزنامه رأی الیوم در کاریکاتوری مجسمه آزادی را در نمایی جدید به‌تصویر کشیده که در آن نتانیاهو در کمال آرامش و آزادی به قتل و خونریزی مشغول است.

پایه‌های لرزان حکومت‌های عرب!

 

پایگاه خبری عربی21 در کاریکاتوری با اشاره به پیامدهای قتل خاشقجی، پایه‌های حکومت‌های عربی را در برابر انتقادات فرهیختگان لرزان توصیف کرده است.

 

وضعیت مسئله فلسطین در روند عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی!

عربی 21

یونیسف: هر 10 دقیقه یک کودک یمنی می‌میرد

عربی21

چکش شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی، قاتل پرنده صلح!

روزنامه اردنی الرأی شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی را عامل اصلی از بین رفتن امید به صلح پایدار در منطقه توصیف کرده است.

دروغ‌های شاخدار بن‌سلمان در پرونده قتل خاشقجی!


العربی جدید

خاورمیانه جدید! 

روزنامه العرب در کاریکاتوری به روند عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی اشاره کرده است، براین‌اساس شرایط جدید باعث شده که اکثر حکومت‌های وابسته جهان عرب، دایره تصمیم‌گیری‌های سیاسی خود را به صهیونیست‌ها واگذار کنند، گویی همه آنها اجزای مختلف یک رایانه با CPU اسرائیلی هستند.

بن‌سلمان و روابط با اسرائیل!

پایگاه خبری الانصار

نگرش تکفیری‌ها!

روزنامه الشرق الأوسط به نگرش‌های تند و به‌دور از مفاهیم اصیل اسلامی تکفیری‌ها اشاره داشته است.

 

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :کاریکاتور قتل