کد خبر ۵۲۹۰۵۰ انتشار : ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۳

دریافتی‌های مالیاتی شهرداری سمنان امسال افزایش می‌یابد

شهردار سمنان گفت: دریافتی های مالیاتی شهرداری با همکاری خوب و سازنده اداره کل امور مالیاتی امسال نسبت به سال گذشته افزایش می‌یابد.

سید محمد ناظم رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار ذاکرنیوز در سمنان، با اشاره به اینکه  بخشی از درآمد‌های پایدارشهرداری‌ها  از طریق درصد مالیاتی که جنبه قهری وحقوقی دارد و از طریق اداره مالیات استحصال می‌شود  اظهارداشت: با همکاری اداره امور مالیاتی این درآمدها افزایش خواهد یافت.

وی با بیان اینکه همکاران مالیاتی تلاش داشتند در این مدت شهرداری سمنان را حمایت کنند بیان کرد: در آینده شرایط بهتری برای توسعه شهر سمنان را شاهد هستیم.

رضوی  با اشاره به مواد قانون بودجه مبنی بر نحوه توزیع و تخصیص بودجه بین شهرستان‌هایی که تعداد شهرهایی بیشتری دارند گفت: اگر این قانون اجرایی شود  وضعیت شهر سمنان از این بهتر خواهد شد.

وی با بیان اینکه اگر چه موارد مصروح قانونی برای تخصیص مالیات بر ارزش افزوده وجود دارد خاطرنشان کرد: در حال حاضر در وضعیت اقتصادی خاصی قرار داریم که این موارد باید رعایت شود.

شهردار سمنان با بیان اینکه شهرداری‌ها از طریق عوارض نوسازی ودیگر عوارض درآمد استحصال می‌کنند بیان کرد: بخشی از درآمدهای پایدار به پرداخت عوارض مردمی  وابسته است .

رضوی با بیان اینکه عوارض نوسازی و دیگر عوارض سهم ناچیزی در تأمین بودجه شهرداری‌ها دارد تصریح کرد: فرهنگ مشارکت در پرداخت عوارض باید در جامعه نهادینه شود چرا که این مهم توسعه شهر را در پی دارد.

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :مالیات سمنان