کد خبر ۵۲۹۰۳۸ انتشار : ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۴۷

اعتراف ترامپ به عقب‌نشینی از تحریم‌های نفتی از بیم بهای نفت

رئیس‌جمهور آمریکا روز دوشنبه به عقب‌نشینی از اعمال سریع تحریم‌های نفتی از بیم بالا رفتن بهای نفت خام اعتراف کرد.

به گزارش ذاکرنیوز، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا روز دوشنبه اعتراف کرد از بیم بالا رفتن بهای نفت، از اجرای طرح اولیه خود برای اعمال تحریم‌های نفتی علیه ایران عقب نشسته است. 

دولت ترامپ که بعد از خروج از برجام اعلام کرده بود قصد دارد در اولین گام از اجرای تحریم‌های نفتی فروش نفت ایران را به صفر برساند، امروز دوشنبه اعلام کرد 8 کشور را از این تحریم‌ها معاف کرده است. 

ترامپ روز دوشنبه گفت: «درباره نفت، مسئله خیلی جالب است. سخت‌ترین تحریم‌هایی را که تا به حال اعمال شده‌اند، اعمال کرده‌ایم، ولی در حوزه نفت می‌خواهم کمی آرام‌تر حرکت کنم چون نمی‌خواهم بهای نفت در دنیا را بالا ببرم.»

رئیس‌جمهور آمریکا اضافه کرد: «این مسئله، ارتباطی با ایران ندارد. می‌توانستم فروش نفت ایران را فوراً به صفر برسانم ولی باعث شوک در بازارهای نفتی می‌شد. نمی‌خواهم قیمت نفت را بالا ببرم.»

دولت آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد تحریم‌ها در بخش نفت، بانک و حمل و نقل علیه ایران را از سر گرفته است. 

ترامپ گفت: «اگر توجه کرده باشید با آنکه تا کنون نیمی از ظرفیت [فروش نفت ایران] از بین رفته است، بهای نفت به طرز محسوسی پایین می‌آید.»

این ادعای رئیس‌جمهور آمریکا -که رسانه‌ها گزارش داده‌اند این روزها روزانه 30 دروغ در روز می‌گوید- در حالی مطرح شده که روز دوشنبه  خبر بازگشت تحریم‌های ایران نفت برنت را نزدیک به سه دلار گران کرد و قیمت آن را به بیش از 73 دلار رساند.

انتهای پیام

 

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir