آخرین اخبار

کد خبر ۵۲۷۶۲۷ انتشار : ۱۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۳۴

اخبار ضد و نقیض از ناپدید شدن رئیس‌جمهور یک کشور آفریقایی در عربستان

اخبار ضد و نقیض از ناپدید شدن رئیس‌جمهور یک کشور آفریقایی در عربستان حکایت دارد.

به گزارش ذاکرنیوز، برخی رسانه‌های خبری گزارش‌های ضد و نقیضی از ناپدید شدن"علی بونگو"رئیس‌جمهوری گابن که برای شرکت در نشست داووس صحرا وارد عربستان شده و سپس به دلیل بیماری وارد یکی از بیمارستان‌های این کشور شده منتشر کرده‌اند.

بر اساس این گزارش‌ها رئیس‌جمهور گابن هنوز به کشورش باز نگشته است.

برخی منابع خبری امروز اعلام کردند مرکز دیدبان رسانه‌ای گابن که بالاترین مرجع اطلاع رسانی این کشور است فعالیت یک شبکه خصوصی کامرونی را به دلیل گزارش جعلی مرگ علی بونگو اندیمبا رئیس جمهور گابن تعلیق کرده است.

مرکز دیدبان رسانه‌ای گابن اعلام کرد این شبکه کامرونی با پخش اخبار نادرست جان دیگران را تهدید کرده و موجب آزار افکار عمومی شده است.

کانال ویژن 4 کامرون هفته گذشته گزارش داده بود بونگو در بیمارستانی در عربستان سعودی در گذشته است.

روزنامه القدس العربی نوشت: با وجود اینکه اخبار موجود از بستری شدن رئیس‌جمهور گابن در یکی از بیمارستان‌های عربستان حکایت دارد اما این اطلاعات افکار عمومی مردم این کشور را متقاعد نکرده است و آنها نگران هستند که بونگو از سوی محمد بن سلمان ولیعهد سعودی هدف قرار گرفته و به سرنوشتی شبیه به سرنوشت جمال خاشقجی نویسنده منتقد عربستانی مبتلا شده است.

این در حالی است که ریاست‌جمهوری گابن در بیانیه‌ای کوتاه اعلام کرد که برنامه‌های رئیس‌جمهور تغییری نکرده و او روز یازدهم نوامبر آینده به فرانسه سفر می‌کند.

سخنگوی دفتر رئیس‌جمهور گابن گفت که نگران رئیس‌جمهور نباشید، حال او خوب و در حال استراحت است.

از سوی دیگر یک رسانه کامرونی مدعی فوفق علی بونگو در عربستان در شرایطی مبهم شده است و کاربران شبکه‌های اجتماعی نیز این خبر را به اشتراک گذاشته‌اند و این اخبار ضد و نقیض افکار عمومی در گابن را نگران کرده است.

رئیس‌جمهور گابین چهارشنبه گذشته برای مشارکت در کنفرانس اقتصادی وارد ریاض شد اما در این کنفرانس شرکت نکرد.

خبرگزاری عربستان اعلام کرد که محمد بن سلمان ولیعهد این کشور به عیادت رئیس‌جمهور گابن در محل بستری او رفته است.

 

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir