کد خبر ۵۲۵۹۴۲ انتشار : ۲۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۴
رئیس سازمان امور استخدامی خبر داد

تدوین برنامه اصلاح ساختار نظام اداری کشور/ غفلت دولت در کاهش تصدی‌گری‌ها

رئیس سازمان امور استخدامی و اداری کشور گفت: یکی از برنامه های اصلی که دنبال می شود، اصلاح ساختار نظام اداری کشور است که در این زمینه برنامه هایی تهیه شده است.

به گزارش ذاکرنیوز، انصاری در مراسم تقدیر از ۲۷ اداره کل برتر بهزیستی در جشنواره شهید رجایی گفت: نظام اداری کشور در سه سطح با مسائل مختلف روبرو است که از آن جمله می توان به تبیین مأموریت ها، روش انجام مأموریت های دولتی و همچنین ارتباط با مردم اشاره کرد.

وی تأکید کرد: در بخش سطح یک و تبیین مأموریت ها باید حدود و مداخلات دولت در اداره کشور مشخص شود و این در حالی است که بیش از سه دهه است که دولت در این بخش درگیر است.

انصاری با بیان اینکه باید بخش قابل توجهی از کارها از حیطه و تصدی گری دولت خارج شود، افزود: این موضوعی است که از سالهای گذشته غفلت شده ولی آنچه مسلم است این است که دولت در مقایسه با سایر دولت ها در کشورهای مختلف در امور تصدی گری فعال تر بوده است.

رئیس سازمان امور استخدامی و اداری کشور گفت: توقعات مردم از دولت بسیار بالا است و مردم انتظارات زیادی از دولت در حوزه های مختلف دارند که باید در این زمینه شفاف سازی شود.

وی ادامه داد: یکی از برنامه های اصلی ما در سازمان، اصلاح ساختار نظام اداری کشور است که در این زمینه نیز برنامه هایی را تهیه کرده ایم.

منبع : فارس
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir