آخرین اخبار

کد خبر ۵۱۹۰۷۷ انتشار : ۱۲ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۵

حضور ظریف در مرقد مطهر حضرت زینب (س) +عکس

وزیر امور خارجه ایران و هیأت همراه پس از ورود به دمشق بارگاه حضرت زینب سلام الله علیها را زیارت کردند.

به گزارش ذاکرنیوز، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که پیش از ظهر امروز (دوشنبه) در صدر یک هیأت سیاسی و در پاسخ به دعوت «ولید المعلم» همتای سوری خود و به منظور رایزنی با مقامات سوریه درباره آخرین تحولات این کشور وارد دمشق شد، پس از ورود به دمشق به همراه هیأت همراه و فیصل مقداد قائم مقام وزیر خارجه سوریه بارگاه حضرت زینب سلام الله علیها را زیارت کرد.

 

 

 

 

وی قرار است در این سفر ضمن دیدار با المعلم با بشار اسد رئیس جمهور و عماد خمیس نخست‌وزیر سوریه دیدار و گفت‌وگو کند.

ظریف در بدو ورود در جمع خبرنگاران درباره هدف از این سفر گفت: بحث‌ پیروز‌ی‌های مقاومت بر تلاش‌‌های استکبار و نیروهای افراطی برای ایجاد مشقت برای مردم سوریه و شکست حرکت‌های استکباری بحث امروز دنیا است.

ظریف تصریح کرد: باید تمامیت ارضی سوریه حفظ شود و همه اقوام و گروه‌ها به عنوان یک مجموعه در سوریه روند بازسازی را شروع کنند و آوارگان به خانواده‌های خود بازگردند و باقیمانده تروریست‌ها در مناطق باقیمانده در ادلب پاک شوند و منطقه در اختیار مردم سوریه قرار گیرد. 

وی ادامه داد: در آستانه اجلاس سران ایران، روسیه  و ترکیه لازم است در این زمینه‌ها با دوستان سوری صحبت کنیم و سیاست‌های رسیدن به یک راه‌حل نهایی در سوریه از مسیر سیاسی که در آستانه مورد توجه قرار خواهیم داد را بررسی کنیم.

رئیس دستگاه دیپلماسی قرار است در این سفر با بشار اسد رئیس جمهور و عماد خمیس نخست‌وزیر سوریه دیدار و گفت‌وگو کند.

به گزارش ذاکرنیوز، قرار است نشست سران ایران، روسیه و ترکیه (سه کشور ضامن روند آستانه) 16 شهریور ماه در ایران برگزار خواهد شد.

منبع : فارس
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir