آخرین اخبار

کد خبر ۵۱۸۹۷۹ انتشار : ۱۲ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۱

آغاز سومین دوره بازی‌های جهانی عشایر در قرقیزستان + عکس

سومین دوره بازی‌های جهانی عشایر به میزبانی قرقیزستان در منطقه تفریحی «ایسیک کول» این کشور آغاز شد.

به گزارش ذاکرنیوز در دوشنبه، سومین دوره بازی‌های جهانی عشایر به میزبانی قرقیزستان در منطقه تفریحی «ایسیک کول» آغاز شد.

مراسم افتتاحیه این مسابقات با حضور «سورنبای جین بیک اف» رئیس جمهور قرقیزستان، «نورسلطان نظربایف» رئیس جمهور قزاقستان، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه، «رستم مینیخانف» رئیس جمهور تاتارستان، «ویکتور اروبان» نخست وزیر مجارستان و سایر مقامات و دیپلمات‌های کشورهای خارجی برگزار شد.

جین بیک اف در این مراسم گفت: دوره سوم مسابقات بین المللی عشایر به تقویت دوستی میان مردم کشورهای مختلف کمک می‌کند.

وی با بیان اینکه مسابقات جاری گسترش حس انسان دوستی در جهان را به دنبال خواهد داشت فرهنگ، ورزش و دانش را جوهره این مسابقات عنوان کرد.

جین بیک اف افزود: مسابقات جهانی عشایر به گسترش فرهنگ و سنن عشایر کمک و مردمی را که از نقاط مختلف جهان برای بازدید و شرکت در این مسابقات آمدند به یکدیگر نزدیک و آرمان‌های صلح آمیز را به تصویر می‌کشد.

رئیس جمهور قرقیزستان گفت: تاریخ مردم عشایر هزاران سال قدمت داشته و مناطقی از اقیانوس آرام تا شرق اروپا و آسیای مرکزی تا خاورمیانه را در بر می‌گیرد.

وی افزود: فرهنگ و جهان‌بینی مردم عشایر دارای یک ویژگی منحصر به فرد بوده و تمدن آنها در توسعه جهان با پیوند دادن فرهنگ غرب و شرق نقش مهمی را ایفا کرده است.

در دوره سوم مسابقات جهانی عشایر ورزشکاران جمهوری اسلامی ایران، آلمان، لهستان، آرژانتین، آمریکا، قزاقستان و دیگر کشورها حضور دارند.

این مسابقات که شامگاه روز گذشته آغاز شد تا 8 سپتامبر ادامه می‌یابد و 37 رشته از جمله کشتی آلیش، کشتی مغولی، تیراندازی با کمان، تیراندازی با کمان بر روی اسب، مچ اندازی و اسب سواری را در بر می‌گیرد.

ورزشکاران از کشورهای مختلف در این مسابقات برای به دست آوردن 594 مدال رقابت می‌کنند.

جایزه این مسابقات 28 میلیون سم معادل 406 هزار دلار اعلام شده است.

جمهوری اسلامی ایران را در این مسابقات 26 ورزشکار در رشته‌های مختلف معرفی می‌کنند.

دوره قبلی بازی‌های جهانی عشایر همچنین به میزبانی قرقیزستان برگزار شده بودند و انتظار می‌رود که مسابقات آتی، یعنی دور چهارم مسابقات عشایر به میزبانی ترکیه  برگزار شود.

منبع : فارس
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir