کد خبر ۵۱۶۵۳۶ انتشار : ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲۶
فرمانده انتظامی تهران بزرگ مطرح کرد

کشف 9 انبار احتکار کالاهای اساسی/ انتقاد از عدم تعیین سازوکار نظارتی مناسب برای عرضه کالا

فرمانده انتظامی تهران بزرگ از کشف 9 انبار احتکار کالاهای اساسی به ارزش 320 میلیارد تومان توسط معاونت مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی تهران بزرگ خبر داد.

به گزارش ذاکرنیوز، سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ صبح امروز از 9 انبار محل نگهداری کالاهای احتکار شده که توسط معاونت مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی تهران بزرگ شناسایی و کشف شده بود، بازدید به عمل آورد. 

فرمانده انتظامی تهران بزرگ درخصوص انبارهای شناسایی شده در جاده ورامین، کهریزک، مهدی‌آباد، جاده خاوران و جاده واوان اظهار داشت: طی عملیاتی که طی هفته گذشته توسط معاونت مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی تهران انجام شد 9 انبار محل نگهداری غیرقانونی انواع مواد غذایی از قبیل برنج،‌حبوبات، نشاسته، چای، ادویه‌جات به همراه دهها هزار حلقه لاستیک انواع خودروهای صنعتی و سواری، دهها هزار رینگ خودرو و بیش از 3 هزار پالت چون MDF مجموعا به ارزش تقریبی 320 میلیارد تومان کشف و ضبط شد. 

وی گفت: لاستیک‌هایی که در این سوله‌ها کشف شد بیش از 2 سال از زمان تولید آنها گذشته بود و بعضا تاریخ تولیدشان 2016 میلادی بود که کیفیت لاستیک‌های اولیه را نداشتند و چون در شرایط نامناسب در فضای باز و زیر آفتاب نگهداری می‌شدند این شرایط باعث عدم امکان و قابلیت استفاده از آنها شده است. 

این مقام ارشد پلیس تهران تصریح کرد: بیشتر لاستیک‌ها تولید کارخانه‌های داخل بوده اما به واسطه نگهداری نامناسب و طولانی‌ مدت قابلیت استفاده در خودروها را ندارند؛ اما صاحبان آنها با سودجویی قصد داشتند آنها را در بازار توزیع کنند. 

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اعلام این مطلب که باید با ایجاد یک سازوکار نظارتی مناسب بر توزیع ارز، زمینه را فراهم کرد تا کالاها به ویژه کالاهای اساسی در سطح بازار به درستی عرضه شده و در اختیار مردم قرار بگیرند به کشف صدها حلقه لاستیک خودروهای سنگین و صنعتی پرداخت و اعلام کرد: در زمینه خودروهای سنگین نیز مدت‌ها است که دچار مشکل‌ هستیم و طبیعتا کسانی که ارز را وارد می‌کنند از جمله بانک مرکزی، وزارت صنعت،‌معدن و تجارت باید سازوکار مناسبی تعریف کنند اما متاسفانه تاکنون هیچ سازوکار نظارتی مناسب برای عرضه کالا در بازار اعلام نشده است. 

عالی‌ترین مقام انتظامی پایتخت تصریح کرد: هزاران انبار در این مناطق وجود دارد؛ باید اقدامات نظارتی بر آنها صورت گیرد تا کالاها با ارز دولتی یا هر ارزی که وجود دارد به بازار وارد شود. 

سردار رحیمی با اعلام این مطلب که مردم به اقلام اساسی نیاز دارند گفت: مالکان و عرضه‌کنندگان و از طرفی دستگاه‌های نظارتی باید وارد عمل شده تا مشکلات را سامان دهند. 

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه تکلیف کالاهای احتکار شده کشف شده چیست، گفت: همه این کالاها در اختیار وزارت صنعت،‌معدن و تجارت و اداره تعزیرات حکومتی استان تهران قرار خواهد گرفت. 

انتهای پیام/

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir