آخرین اخبار

کد خبر ۵۱۶۳۷۴ انتشار : ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۶

منظور از ((شعار استخر فرح)) مرگ ناپسند است +عکس

گاه در میانه بحث های حدیثی و هنگام مطرح شدن استظهارات متعدد و متفاوت دوستان،به شوخی به آن ها می گویم: باور کن خود حضرت علیه السلام نیز ملتفت این نکته دقیق و ظریف نبوده است.

به گزارش ذاکرنیوز/ منصور غفاری طلبه حوزه علمیه قم،جمله فوق، تعبیری کنایی به برخی دوستان هست که ظهور واضح و آشکار کلام را رها می کنند و به وسیله غواصی در لایه های ناموجود کلام ، ظهوراتی را ادعا می کنند که خواننده را متعجب می کند.

 بدون هیچ قضاوت و اعلام نظری در مورد درستی و نادرستی شعار موجود، به این دوست عزیز باید عرض کنم که در عرف سیاسی موجود"استخر فرح"کنایه از مرگی ناپسند و ناشایست می باشد. به تعبیر ساده تر این گزاره از جانب استفاده کنندگان و سازندگان آن،برای بیان همان مفهوم "عاقبت نابخیری" می باشد. آنها مرگ در استخری که "فرح" ساخته بود را نشانه ای بر عدم عاقبت بخیری می بینید.

  حق و انصاف اقتضا می کند به دیگران نسبت ناروا ندهیم.

 مطمئنا نویسندگان و حاملان شعار مذکور در مقام تهدید به مرگ کسی نبوده اند و فقط خواسته اند اعلام کنند که طریق مذکور، ره به جایی نخواهد برد و  نهایتا به ذلت منتهی خواهد شد.

 نویسنده متن ضمن اعلام به عدم باور "شایعه قتل مرحوم هاشمی" به گونه ای قلم زده است که این معنا القا میشود که طیف متهم به قتل ،این اتهام رو قبول داشته و حتی دیگران را نیز به قتل،تهدید می کنند.بعباره دیگر آنچه را در ظاهر نفی میکند و شنیع میشمارد با زیرکی_ان شاءالله ناخواسته_از دهان دیگری تایید و تقویت می کند.

انتهای پیام/58

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
اخبار مرتبط :