آخرین اخبار

کد خبر ۵۱۶۲۷۶ انتشار : ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۶

پدیده ای شایع زنان لخت در لبنان+عکس

پدیده ای داریم که در شبکه های اجتماعی شایع است. تصویری از چند تا زن لخت در لبنان پیدا می کنند بعد می گویند ببینید، پول ما می رود برای اینها! ما پول لبنان را می دهیم!

به گزارش سرویس بین الملل ذاکرنیوز، مسافرانی که با دیدن مدارس و باشگاه ها و دانشگاه های مجهز مسیحیان، می گویند اینها که وضعشان از ما بهتر است، چرا کمکشان می کنیم!

بندگان خدا اصلا خبر ندارند چه خبر است. لبنان کشوری است با جمعیت مسیحی، سنی و شیعه که اگر حساب هر فرقه را جدا کنیم، شانزده فرقه دارد. مناطق مسکونی اینها هم پس از جنگهای داخلی تقریبا جدا سازی شده است.
اغلب مسیحیان در جبل لبنان هستند. اهل سنت در طرابلس و صیدا. شیعیان در جنوب و بقاع و بعلبک.
پس گیر آوردن یک تصویر از منطقه مسیحیان و انتشار آن، کار سختی نیست. دولت لبنان هم نه دولت اسلامی است نه از دولتهای دوست و برادر ایران! دولت متشکل است از اهل سنت و مسیحیان و مقداری از شیعیان. هر کدام از این ادیان، احزاب و گروه های مختلفی دارند که ممکن است با ایران خوب باشند یا بد باشند مثل قوات اللبنانیه که دیپلمات‌های ما را ربود. یا کتائب که توسط اسراییل دوره نظامی دیدند و سلاح از آنها گرفتند و در جنگ داخلی، مسلمانان را قتل عام کردند.
اساسا پولی که ایران به لبنان می فرستاد به دست گروه های مقاومت و بصورت عمده، حزب_الله می رسد. این پول از بودجه اندک نظامی کشور است و اگر به خارج کشور داده نشود، صرف خرید و توسعه سلاح و جنگ افزار باید بشود. خلاصه به فقرا نمی رسد و دست اختلاس گران دولتی هم نخواهد افتاد.

پس لطفاً کسی حرص این یک ذره پول را نخورد. به هیچکدامشان نمی رسد.
از قدیم، کشورهای خارجی، حامی یک فرقه در لبنان بوده اند. مثلا #فرانسه حامی مسیحیان مارونی بوده است. ارتودوکس ها تحت الحمایه شوروی بوده اند، انگلیس حامی فرقه مرموز دروزی ، مصر و عربستان و لیبی هر کدام در یک مقطع تاریخی حامی اهل سنت بوده اند، شیعیان هم کسی را نداشتند. برای همین است مناطق مسیحیان از همه جا پیشرفته تر و آبادتر است.
از طرف دیگر به علت سلطه تاریخی مسیحیان بر دولت، واردات و صادرات عمده و انحصاری کالا اغلب دست آنان است. این دلیل دیگری برای وضعیت بسیار خوب اقتصادی آنان است و به پول اندک ایران نیازی ندارند.

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
اخبار مرتبط :