آخرین اخبار

کد خبر ۵۱۵۳۴۳ انتشار : ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۱۹

سوریه حمله ائتلاف سعودی به اتوبوس دانش‌آموزان یمنی را محکوم کرد

وزارت خارجه سوریه در واکنش به حمله جنگنده‌های ائتلاف سعودی به اتوبوس حامل دانش آموزان قرآنی یمن، این اقدام را ادامه جنایت‌های «رژیم وهابی سعودی» خواند.

به گزارش ذاکرنیوز، منبعی در وزارت خارجه سوریه شامگاه پنجشنبه حمله جنگنده‌های ائتلاف سعودی به اتوبوس حامل دانش آموزان یمنی را محکوم کرد.

به نوشته خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، این منبع گفت: «جمهوری عربی سوریه با شدیدترین عبارات، جنایت زشت و فجیعی را که رژیم آل سعود در حق کودکان یمنی در صعده یمن مرتکب شد، محکوم می‌کند».

وزارت خارجه سوریه این جنایت فجیع را در ادامه جنایت‌های پیوسته‌ای دانست که «رژیم وهابی سعودی در حق فرزندان یمن مرتکب شده است؛ جنایتی که پرده از ماهیت وحشیانه و خون‌ریز این رژیمِ سرکش برمی‌دارد که مخزنی برای تفکر تاریک تکفیری-افراطی بوده و حامی اساسی گروه‌های تروریستی است.»

این منبع مسئول، مسئولیت کامل این جنایت سعودی متوجه کشورهایی مانند آمریکا، انگلیس و فرانسه دانست که نظام سعودی را به ابرازهای قتل و کشتار مجهز کرده‌اند.

وزارت خارجه سوریه تأکید کرد: «نقشه سعودی‌ها در یمن در برابر اراده پولادین مردم این کشور حتما شکست خواهد خورد.»

جنگنده‌های ائتلاف سعودی امروز در حمله به بازاری در شهر «ضحیان»، یک اتوبوس حامل دانش آموزان یمنی را هدف قرار دادند. بر اثر این حمله دستکم ۵۰ نفر کشته و ۷۷ تن دیگر زخمی شده‌اند. اغلب قربانیان این حمله کودک هستند.

وزارت امور خارجه ایران نیز ضمن محکومیت این جنایت ائتلاف سعودی، از مجامع بین‌المللی و حقوق بشری خواست که مانع از استمرار این جنایات شوند.

منبع : فارس
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir