آخرین اخبار

کد خبر ۵۱۵۰۴۳ انتشار : ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۸

حضورپرشور زائرانی از کشورهای مختلف در مسجدالحرام+ فیلم

حضور زائرانی از کشورهای مختلف در مسجدالحرام جلوه‌ای از اتحاد و وحدت مسلمانان را به نمایش گذاشته تا جایی که حتی با وجود اینکه بسیاری از زائران زبان یکدیگر را متوجه نمی‌شوند اما برای آرامش و آسایش یکدیگر تلاش می‌کنند.

به گزارش ذاکرنیوز، در آستانه حج تمتع ۹۷ حضور پرشور زائران خانه خدا از اقوام، نژاد و فرهنگ‌های مختلف در مسجدالحرام روز به روز بیشتر می‌شود، به طوری که تاکنون حدود ۹۰۰ هزار زائر از نقاط مختلف دنیا وارد سرزمین وحی شده‌اند.

 

با توجه به گرمای هوا در عربستان بسیاری از زائران بیشتر شب‌ها به مسجدالحرام مشرف می‌شوند تا بهتر بتوانند به عبادت بپردازند که در این بین زائران ایرانی نیز با توجه به اینکه میانگین سنی آن‌ها 56 سال است، ترجیح می‌دهند به منظور حفظ سلامت و جلوگیری برای از دست دادن آب بدن در عصرها و یا شب‌ها خانه خدا را زیارت کنند.

 

بر همین اساس شباهنگام، خانه خدا مملو از حضور عاشقان الهی است که در هر گوشه و کناری به عبادت مشغول هستند؛ یکی در گوشه‌ای از مسجدالحرام به قرائت قرآن می‌پردازد و دیگری در حالی که قرآن به دست دارد، به خانه خدا می‌نگرد چرا که در روایات مختلفی داریم که حتی نگاه کردن به خانه خدا چندین رحمت را برای زائر به همراه دارد؛ در گوشه‌ای دیگر زائران کشورهای آفریقایی با لباس‌های متحد‌الشکل در حال نیایش هستند و به زبان خود با خداوند راز و نیاز می‌کنند.

 

 

حضور مسلمانانی از کشورهای مختلف در مسجدالحرام جلوه‌ای از اتحاد و وحدت مسلمانان را به نمایش گذاشته تا جایی که حتی با وجود اینکه بسیاری از زائران زبان یکدیگر را متوجه نمی‌شوند اما برای آرامش و آسایش یکدیگر تلاش می‌کنند و اجازه نمی‌دهند کسی خلوت انس آن‌ها را بهم بزند.

در ادامه فیلمی از حضور زائران کشورهای مختلف جهان در مسجدالحرام و عبادت آن‌ها در نزدیکی کعبه را مشاهده می‌کنید؛

 

انتهای پیام/

منبع : فارس
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir