آخرین اخبار

کد خبر ۵۱۴۶۳۷ انتشار : ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۹

منبر پیامبر اعظم(ص) در مدینه منوره+ فیلم

زائران حج ۹۷ در مسجدالنبی(ص) در کنار حرم نبوی و منبر پیامبر اعظم(ص) با اتحاد به نیایش پرداخته و نماز اقامه می‌کنند.

به گزارش ذاکرنیوز، در آستانه حج تمتع بسیاری از زائران خانه خدا در مدینه منوره حضور یافته و در این ایام به زیارت حرم نبوی(ص) و قبرستان بقیع مشرف می‌شوند.

در مسجدالنبی(ص) علاوه بر حرم حضرت پیامبر اعظم(ص)، منبر ایشان نیز وجود دارد که در کنار آن بسیاری از زائران به دعا و نیایش می‌پردازند و برخی نیز نماز اقامه می‌کنند.

 

 

پیامبر اعظم (ص) تا پیش از ساخته شدن منبر، بر تنه درخت خرمایی تکیه می‌داد و سخن می‌گفت، اما پس از ساخته شدن منبر نخستین‌بار که ایشان برای سخنرانی و موعظه بر منبر رفت، از آن تنه درخت، ناله‌‏ای همچون ناله ماده شتری که آن را از بچه خود جدا کرده باشند یا همانند صدای گاو در فضای مسجد طنین افکند.

در این هنگام، ایشان از منبر فرود آمد و ستون را در بر گرفت یا بر آن دست نهاد. سپس آن ناله به خاموشی‌ ‌گرایید. آن‌گاه ایشان فرمود: اگر من آن را در بر نگرفته بودم، تا قیامت ناله می‌کرد. از این رو، ستونی که در آن مکان قرار گرفت، حنانه خوانده شد. این ماجرا از کرامت‌ها و معجزه‌های رسول خدا(ص) شمرده شده است؛ از این ستون بعد‌ها با نام «جزعه» نیز یاد کرده‌اند.

 

 

در گوشه و کنار مسجدالنبی(ص) از هر رنگ و نژاد و زبانی حضور داشته و شیعه و سنی با اتحاد کنار یکدیگر نماز می‌گزارند و اتحاد خود را به رخ جهانیان می‌کشند. این امر در حالی است که دشمنان اسلام همواره سعی در تخریب وحدت مسلمانان دارند و در تلاش هستند تا چهره اسلام را خدشه‌دار کنند، اما مسلمانان با بصیرت و آگاه جهان در مسجدالنبی(ص) با اتحاد مشتی بر دهان استکبار می‌زنند.

در ادامه فیلمی کوتاه از حرم حضرت پیامبر اعظم(ص) و منبر ایشان را مشاهده می‌کنید؛

 

 

منبع : فارس
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir