آخرین اخبار

کد خبر ۵۱۴۴۸۴ انتشار : ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۱

جزئیات کنسرت خیابانی همایون شجریان

پس از اعلام آمادگی همایون شجریان برای برگزاری کنسرت خیابانی، جلسه‌ای با حضور این هنرمند و مدیران شهرداری تهران برای بررسی امکان برگزاری این کنسرت تشکیل شد.

به گزارش ذاکرنیوز، پس از اعلام آمادگی همایون شجریان برای برگزاری کنسرت خیابانی، جلسه‌ای با حضور این هنرمند و مدیران شهرداری تهران برای بررسی امکان برگزاری این کنسرت تشکیل شد.

برزین ضرغامی، رئیس سازمان زیباسازی، در این جلسه ضمن اعلام حمایت و همکاری شهرداری تهران برای برگزاری کنسرت خیابانی همایون شجریان، گفت: زمانی که ایده برگزاری این کنسرت از سوی شما مطرح شد، حوزه فرهنگی شهرداری تهران، از جمله مرکز ارتباطات، معاونت فرهنگی و اجتماعی و سازمان زیباسازی به اتفاق به این نتیجه رسیدیم که برگزاری کنسرت خیابانی در این شرایط می‌تواند یک اتفاق مثبت باشد و شهرداری تهران به‌عنوان مجری اصلی می‌تواند نقش‌آفرینی کند.   جدیدترین جزئیات کنسرت خیابانی همایون شجریان   از سوی دیگر، چون تاکنون چنین رویدادی برگزار نشده، این دغدغه جدی ماست که این کنسرت باید با هوشمندی کامل برنامه‌ریزی شود تا این ایده الگو و سرمشق کار‌های بعدی باشد. او به نیاز مشارکت گسترده همه دستگاه‌ها و مردم در برگزاری این کنسرت اشاره کرد و گفت: تنها بخشی از مقدمات این رویداد مربوط به شهرداری تهران می‌شود.  

بخش مهم و اصلی آن مربوط به شما در جایگاه هنرمند است و بخشی دیگر مربوط به سازمان‌ها و نهاد‌های دیگر و همین‌طور حضور مردم است. باید در جلسات دیگری که برگزار می‌کنیم سهم عناصر دیگر را بررسی کرد تا این حرکت مردم‌محور در عرصه موسیقی ادامه‌دار باشد.  

همایون شجریان هم با اشاره به دلیل درخواست خود برای برگزاری کنسرت خیابانی گفت: «سه سال پیش برای کسانی که تابه‌حال امکان دیدن کنسرت نداشته‌اند و اغلب در نقاط کم‌امکانات شهر‌ها زندگی می‌کنند درخواست اجرای کنسرت خیابانی دادم که به دلایلی برگزاری آن میسر نشد. دغدغه برگزاری این کنسرت تا به امروز با من ماند.  

امروز به دلیل دیگری که می‌دانید این دغدغه مطرح شد؛ البته به‌هرحال صورت‌مسئله؛ یعنی مشکلات اقتصادی، اجتماعی و سیاسی، سر جای خودش هست. این مسائل تا حل نشود نارضایتی جامعه پابرجاست، اما یک رویداد هنری می‌تواند به همدلی و انرژی‌مان کمک کند».

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir