آخرین اخبار

کد خبر ۵۱۲۱۰۸ انتشار : ۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۰۹
یادداشت

بچرخ تا بچرخیم

سیّد مسعود علوی/ من اگر جاي روحاني بودم توئيت مي كردم : «بچرخ تا بچرخيم».وقتي آمريكايي ها اولين ضربه را دريافت كنند از خواب بيدار خواهند شد و مي فهمند در خواب حرف زدن چه زيان هايي دارد.

به گزارش ذاکرنیوز، رئیس جمهور در دیدار سفرا، ابعاد جدیدی از برخورد جمهوری اسلامی با آمریکا را در تهدید به صفر رساندن صادرات نفت ایران بیان کرد. او قبلاً گفته بود اگر قرار باشد نفت ایران صادر نشود، نفت هیچ کشور دیگری هم در این منطقه صادر نخواهد شد.

سه کلمه کلیدی در اعلام مواضع جدید رئیس جمهور وجود دارد که باید جنگ افروزان آمریکایی، آن را جدی بگیرند و به آن توجه کنند؛ 

1- آمریکایی ها باید خوب بفهمند که جنگ با ایران، مادر جنگ هاست.

2- سخن گفتن با آمریکا معنایی جز تسلیم و پایان دستاوردهای ملت ندارد.

3- ملت، دولت و نیروهای مسلح در کنار هم هستند.

وقتی می‌گوییم اگر نفت ایران صادر نشود، هیچ کشوری نمی تواند نفت صادر کند، بستن تنگه هرمز روش ساده آن است، اما بسیاری تنگه های دیگر برای این کار در اختیار داریم.
موضع رئیس جمهور در جمع سفرا که با استقبال رؤسای قوه مقننه و قضائیه روبه‌رو شد، موضع نظام و مردم ما نیز هست و همه کسانی که دلشان برای اسلام و ایران می تپد، پای آن ایستاده اند.

ترامپ با شعارهای ضد جنگ و انتقاد شدید از دولت های قبل از خود که میلیاردها دلار در غرب آسیا و دیگر نقاط جهان بابت جنگ افروزی هزینه کرده اند، روی کار آمد. این نشان می دهد جامعه امروز آمریکا بیش از هر زمانی استعداد ورود به یک جنگ جدید را ندارد.
رئیس جمهور کشورمان پس از بدعهدی آمریکا، انگشت جای حساسی گذاشته است. او به آمریکا هشدار می دهد ادامه تحریم ها و نیز تحقیر ملت ایران چیزی جز اعلام جنگ با جمهوری اسلامی نیست. در این معرکه، ملت ما برای دفاع از عزت و شرف و حیات خود نه تنها از جنگ پرهیز ندارد، بلکه از آن استقبال می کند. آغاز این جنگ با تهدیدهای آشکار رئیس جمهور ایران در مورد قطع رگ حیات اقتصادی غرب یعنی نفت شروع می شود.

امروز تمام پایگاه های آمریکا در منطقه در تیررس موشک های کوتاه برد و بلندبرد جمهوری اسلامی است. امروز تمامی ناوهای آمریکا در خلیج فارس و دریای عمان و مدیترانه در تیررس حمله پهپادهای ایرانی است. امروز ایران در مرز رژیم صهیونیستی با غنی سازی جبهه مقاومت، ده ها هزار نیروی جان برکف دارد که فقط منتظر یک فرمان از تهران هستند. امروز تنگه باب المندب علاوه بر تنگه هرمز در اختیار ایران است، میلیون ها انسان آزاده در سراسر جهان، شرارت آمریکا علیه ایران را برنمی تابند و بزرگ ترین سرمایه معنوی در این جنگ مقدس هستند.

امت اسلام در طلیعه ظهور آخرین پیامبر آسمانی، برخورد کفار و مشرکین را در محاصره اقتصادی و «تحریم» و سپس «تحقیر» را تجربه کرد و با مقاومت، به راحتی از آن عبور کرد. امروز کفار و مشرکین می خواهند یک بار دیگر این تجربه تاریخی را تکرار کنند. کار آنها نتیجه ای جز شکست نخواهد داشت. امروز ما در شعب ابی طالب نیستیم، اما آنها فکر می کنند می توانند شرایط سخت دوران مقاومت در شعب ابی طالب را برایمان تکرار کنند. آنها باید بدانند و بفهمند؛ به قول رئیس جمهورمان جنگ با ایران، مادر جنگ هاست و ملت ایران پدر آنها را در این جنگ درخواهد آورد.

نکته دومی که رئیس جمهور به آن اشاره کرد، موضوع رد هر گونه گفت‌وگو و مذاکره با آمریکا بود که در پاسخ به سخنان دروغ رئیس جمهور آمریکا که گفته بود ایرانی ها به زودی با سردمداران کفر در کاخ سفید ملاقات خواهند کرد، بیان شد. ترامپ باید این آرزو را به گور ببرد. اولاً معلوم شده ترامپ برای مذاکره در موضع التماس است. ثانیاً اگر قرار باشد روزی ایران با آمریکا مجدداً گفت‌وگو کند قطعاً آن روز، ایام حکومت ننگین ترامپ و حضور وی در کاخ سفید نیست.

نکته سوم سخن رئیس جمهور، آمادگی ملت ایران برای برخورد سخت با آمریکاست. امروز نیروهای مسلح از هر زمان دیگری آماده تر است. امروز اجماع ملی برای برخورد سخت با آمریکا پدید آمده است. ملت ما اجازه نمی دهد آمریکا با اخلال در نظام اقتصادی کشور و اخلال در روابط تجاری ایران با جهان به اهداف شوم خود برسد.

ترجمه تحت اللفظی تهدیدات رئیس جمهور ما این است که؛ اگر قرار باشد دیگ اقتصاد جهان برای ایران نجوشد، اجازه نخواهیم داد برای هیچ کس دیگر به ویژه برای آمریکا بجوشد.

دیروز ترامپ پاسخی به تهدید رئیس جمهور ما داد که قابل ذکر نیست.من اگر جای روحانی بودم توئیت می کردم ؛«بچرخ تا بچرخیم».وقتی آمریکایی ها اولین ضربه را دریافت کنند از خواب بیدار خواهند شد و می فهمند در خواب حرف زدن چه زیان هایی دارد.ترامپ با تهدید ملت ایران و رئیس جمهور ما عملاً فرمان آتش به اختیار میلیون ها نیروی مقاومت در منطقه و جهان را صادر کرد. 

ترامپ با دیوانگی، کشورش را وارد یک جنگ جدید کرده است. این جنگ قطعاً از جنگ ویتنام برای آمریکا خسارت بارتر و از جنگ و لشکرکشی به عراق و افغانستان پر هزینه تر خواهد بود. این تهدید رئیس جمهورمان که گفت؛ «آقای ترامپ! با دم شیر بازی نکن، پشیمان کننده است»، موضع چهل ساله ملت ایران است. اگر واشنگتن امروز این تهدید ما را جدی نگیرد، فردا خیلی دیر است.

دنیا باید بداند جنگ را ما آغاز نکردیم، آمریکا چهل سال است مدام با ملت ایران می جنگد. اکنون باید با دفاع جانانه، رخ به رخ آمریکایی ها بایستیم و آنها را به قعر جهنم بفرستیم.

* سیّد مسعود علوی

منبع : فارس
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir