آخرین اخبار

کد خبر ۵۱۱۰۲۲ انتشار : ۲۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۷
یادروج در آیین رونمایی از مستند «خیلی محرمانه» مطرح کرد

مستند «خیلی محرمانه» دریچه‌ای برای رفع شائبه‌ها علیه شورای نگهبان

مدیرکل گروه صوت و تصویر خبرگزاری فارس در آیین رونمایی از مستند «خیلی محرمانه» گفت:‌ توجه به اینکه درباره شورای نگهبان موضوعات و شبهات زیادی در جامعه مطرح می‌شود و عامه مردم شاید نظرات مختلفی داشته باشند که چرا اصلا شورای نگهبان وجود دارد.

به گزارش ذاکرنیوز و تهیه کننده مستند «خیلی محرمانه» در آیین رونمایی از این مستند طی سخنانی اظهار داشت: هر چند تهیه این مستند با همکاری اعضای شورای نگهبان و البته آقای کدخدایی دوست داشتیم سخنگوی این شورا در این آیین حضور پیدا کند.

وی مراحل تهیه مستند جنجالی «خیلی محرمانه» را تشریح کرد و افزود: جرقه تولید این مستند از سال گذشته خورد و با توجه به اینکه درباره شورای نگهبان موضوعات و شبهات زیادی در جامعه مطرح می‌شود و عامه مردم شاید نظرات مختلفی داشته باشند که چرا اصلا شورای نگهبان وجود دارد و چرا باید چند نفر بنشینند و صلاحیت افراد را تأیید کنند.

تهیه‌کننده مستند «خیلی محرمانه» گفت: ما در این مستند هم سعی کردیم هم به سراغ مردم برویم تا از این طریق افکاری که در ذهنشان وجود دارند را مطرح کنند و همچنین به سراغ مسئولان برویم تا در رابطه با این موضوعات با آنها گپ بزنیم که خوشبختانه شورای نگهبان در این زمینه همکاری خوبی با ما داشت.

یادروج ادامه داد: یکی از نقدهایی که همیشه در مجموعه‌های مختلف وجود دارد و ما رسانه‌ای‌ها به آن اشاره می‌کنیم این است که چرا مجموعه‌های مختلف چه در دولت و چه در حکومت آمار و اسناد مختلف راجع به رویدادهای متفاوت را ارائه کنند و از این طریق مردم هم راجع به آنها حرف بزنند. بنابراین چنین مطالبی ما را به این واداشت تا اقدام به تهیه این مستند کنم.

وی تصریح کرد: ما مستندسازانی داریم که دغدغه‌‌مندند اما این فضا آنها داده نمی‌شود که راجع به این موارد حرف بزنند و در دایره نظام بتوانیم خودمان را نقد کنیم البته نقدی وجود داشته باشد که به عقیده بنده به مسأله شورای نگهبان و بحث رد صلاحیت‌ها نقدی وارد نیست و در واقع کمبود اطلاعات است که مردم در این رابطه با آن دست و پنجه نرم می‌کنند.

تهیه‌کننده مستند «خیلی محرمانه» ادامه داد: ما سعی کردیم وارد سوژه‌ای شویم که مردم راجع به آن اطلاعات روشنی ندارند و کمتر به این موضوع پرداخته شده است.

منبع : فارس
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir