کد خبر ۵۰۶۷۸۶ انتشار : ۲ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۰
تحقیقات جدید نشان داد

شیوع بیشتر مواد مخدر میان طرفداران ترامپ

نتایج یک بررسی در دانشگاه تگزاس نشان می‌دهد، استعمال مواد مخدر میان رأی‌دهندگان به ترامپ بیشتر است.

به گزارش ذاکرنیوز، نتایج یک بررسی در دانشگاه تگزاس نشان می‌دهد، استفاده از مواد مخدر میان رأی‌دهندگان به ترامپ بیشتر است. 

محققان دانشگاه تگزاس دریافتند، جمهوری‌خوان و آنهایی که به ترامپ رأی دادند، 18 درصد بیش از بقیه گروه‌ها مواد مخدر مصرف می‌کنند.

پژوهشگران دانشگاه هاروارد می‌گویند: ««بحران مسکن به طور مستقیم با افزایش میزان تجویز داروهای ضد افسردگی برای بزرگسالان ارتباط دارد و ادامه تجویز این داروها منجر به اعتیاد افراد می‌شود».

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده آمریکا در تازه‌ترین بیانیه خود اعلام کرده است: در سال 2016 مواد مخدر عامل مرگ بیش از 64 هزار بزرگسال بوده است.

براساس تحلیل انجام شده توسط دانشمندان در بیمارستان سنت مایکل در انتاریو، برای هر پنج  جوان که در سال 2016 جان خود را از دست داد، مواد مخدر عامل مرگ یکی از آنها بوده است.

طبق داده‌های اولیه که توسط «The New York Times» تهیه شده، میزان مرگ و میر در اثر استعمال مواد مخدر در آمریکا به بالاترین نرخ خود طی سال‌های اخیر رسیده است.

به گفته محققان دانشگاه تگزاس، طرفداران ترامپ معمولا افرادی از طبقه کارگر بوده‌اند که در حاشیه ایالت‌ها ساکن بودند و با تصور اینکه رأی به او می‌تواند به حل شدن مشکلات‌شان کمک کند، وی را انتخاب کردند.

پژوهشگران هاروارد می‌گویند: «بحران‌های بهداشت عمومی می‌تواند تغییرات بزرگی در یک جامعه را به بار آورد».

انتهای پیام/

منبع : فارس
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :ترامپ