کد خبر ۵۰۴۰۹۵ انتشار : ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۰
وزیر خارجه پیشین آمریکا:

جان کری: ترامپ نگرانی‌های رهبر ایران را تایید کرد/ آمریکا به دنبال براندازی است

ایران به سادگی نمی تواند بنشیند و ببیند که چگونه توسط طرف های دیگر این توافق مورد حمله قرار می گیرد. دولت این وضعیت را از دلایل سیاست داخلی نمی تواند تحمل کند.

به گزارش سرویس بین الملل ذاکرنیوز؛ خروج ترامپ از توافق هسته‌ای مطمئنا بزرگترین خطای استراتژیک از زمان جنگ عراق و یکی از مهم ترین اشتباهات در تمام تاریخچه آمریکا است

 ما با این اقدام، آمریکا را منزوی می کنیم. البته همچنین آن هایی که در ایران حامی این توافق بودند و برای آن کار کردند هم منزوی شده اند.

 این مسئله بر سیاست داخلی ایران تاثیرات منفی گذاشته و افراط گرایان در این کشور را هم تقویت می کند.

 ایالات متحده آمریکا در قبال ایران استراتژی را انتخاب کرده است که زمانی رئیس جمهور بوش آن را در قبال عراق دنبال می کرد و آن استراتژی تغییر رژیم است

 ترامپ می خواهد فشار قدرتمندانه‌ای بر ایران وارد کند تا نظام را ساقط کند

 من کاملا صریح و بی پرده می گویم که ایرانی ها به این توافق پایبند بودند اما ما نه. با خروج ترامپ از این توافق ما آن را نقض کردیم.

  ایران به سادگی نمی تواند بنشیند و ببیند که چگونه توسط طرف های دیگر این توافق مورد حمله قرار می گیرد. دولت این وضعیت را از دلایل سیاست داخلی نمی تواند تحمل کند.

 مقصر این اوضاع رئیس جمهور آمریکا است که همه این آتش ها را به پا کرده است. وی همه نوع امکان و فرصت برای شروع مذاکرات با ایران را داشته است.

 حالا دیگر ایرانی ها این کار را انجام نمی دهند، از نظر آن ها ترامپ نشان داد که نمی توان با آمریکا معامله کرد.

 همه آنچه که رهبر انقلاب اسلامی درباره آمریکا از آن ابراز نگرانی می کرد ترامپ با رفتارهایش تایید کرد
 
 

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir