کد خبر ۵۰۳۷۹۳ انتشار : ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۳

چراغ سبز «عشق آباد» به نقش‌آفرینی شرکت‌های آمریکایی در اقتصاد ترکمنستان

رئیس جمهور ترکمنستان و مدیر اجرایی شورای بازرگانی ترکمنستان- آمریکا فرصت‌های سرمایه‌گذاری و تجارت بین دو کشور را بررسی کردند.

به گزارش ذاکرنیوز،  در این دیدار «قربانقلی بردی محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان اظهار داشت: ترکمنستان همیشه آماده همکاری با علاقمندان به سرمایه گذاری و تجارت است.

وی افزود: ترکمنستان به دنبال صلح است زیرا یک نیاز عینی در مقیاس جهانی است.

به گفته وی، باید از پتانسیل دو کشور حداکثر استفاده را نمود که قبل از هر چیز توسعه صنایع با تکنولوژی بالا و توسعه حمل و نقل در اولویت است.

اریک استوارت، مدیر اجرایی شورای بازرگانی ترکمن- آمریکا نیز با قدردانی از استراتژی "درهای باز" که توسط رئیس جمهور ترکمنستان اجرا شده اظهار داشت: این نوع سیاست باعث گسترش روابط تجاری و اقتصادی بین دو کشور خواهد بود.
طرفین در این نشست اولویت همکاری را در پروژه های سرمایه گذاری در فضاهای اقتصادی ترکمنستان اعلام کرده ضمن اینکه تاکید رئیس جمهور ترکمنستان نیز بر سرمایه گذاری شرکت‌های امریکایی در اقتصاد ترکمنستان بود.
بردی محمداف بر توسعه بخش تولید و توسعه یکپارچه اقتصادی با توجه به تجربیات اقتصادی امریکا تاکید و استوارت نیز علاقه‌مندی شرکت‌های امریکایی برای تقویت همکاری اقتصادی با ترکمنستان را اعلام کرد.

منبع : فارس
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir