آخرین اخبار

کد خبر ۵۰۱۰۲۱ انتشار : ۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۴۹
ضمن حمایت از مواضع ضد ایرانی دولت آمریکا

مشاور ولی‌عهد ابوظبی از براندازی نظام در ایران حمایت کرد

مشاور سیاسی ولی‌عهد ابوظبی و استاد دانشگاه امارات ضمن طرح اتهامی‌هایی علیه ایران، از مواضع آمریکا علیه تهران و تغییر نظام در ایران حمایت کرد.

به گزارش ذاکرنیوز، مشاور ولی‌عهد ابوظبی در امور سیاسی از تحریم‌های آمریکا علیه ایران استقبال کرد و گفت که راهبرد «دونالد ترامپ»، رئیس جمهوری آمریکا علیه تهران به نفع کشورهای عربی خلیج فارس است.

«عبدالخالق عبدالله» شامگاه پنجشنبه در حساب توئیتری خود نظام ایران را به «فرقه گرایی، توسعه طلبی و اتخاذ سیست‌های خصمانه» متهم کرد و نوشت که اگر راهبرد سختگیرانه آمریکا منجر به تضعیف سیاسی، اقتصادی ایران شده و نفوذ منطقه‌ای تهران را کاهش دهد و حتی باعث تغییر در نظام ایران شود، این کشورهای عربی خلیج فارس هستند که بیشترین نفع را خواهند برد، هر چند این اهداف با رویارویی نظامی محقق شود.

مشاور ولی‌عهد ابوظبی و استاد علوم سیاسی دانشگاه «امارات متحده عربی» راهبرد جدید دولت ترامپ در قبال ایران را «شاهین‌وار» خواند.

امارات متحده عربی بنا به گزارش اخیر نیویورک تایمز، به همراه عربستان سعودی در جریان کارزار انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به دونالد ترامپ پیام داده بودند که برای پیروزی او در انتخابات هرچه در توان خواهند داشت به کار می‌گیرند.

حمایت ابوظبی از ترامپ تنها به اینجا ختم نمی‌شود و وزیر خارجه امارات بعد از آن که رئیس جمهوری آمریکا توافق‌ هسته‌ای با ایران را لغو کرد، در پیامی این اقدام را به همتای آمریکایی خود تبریک گفت.

امارات همچنین مخالف سرسخت «رکس تیلرسون»، وزیر خارجه سابق آمریکا به دلیل آنچه مواضع نرم او در برابر ایران قلمداد می‌کرد، بود و مشاور ولی‌عهد ابوظبی بعد از برکناری او نوشت: «تاریخ به یاد خواهد داشت که کشوری خلیجی [اشاره به امارات] در بیرون انداختن وزیر خارجه کشوری بزرگ نقش داشته؛ این مشتی از خروار است».

منبع : فارس
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir