آخرین اخبار

کد خبر ۴۹۹۳۵۳ انتشار : ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۸

طرح حسین رضازاده نماینده مجلس چگونه کازرون را به درگیری کشاند؟

حسین رضازادهٰ؛ کسی که عنوان نمایندگی شهرستان کازرون را در مجلس یدک می‌کشد اما هیچگونه دیداری با مردم کازرون پس از انتخابات نداشتهٰ؛ در نهایت با اصرار بر طرح غیرقانونی و غیرکارشناسی خود برای تجزیه شهرستان، شهر کازرون را برای نخستین بار پس از انقلاب به درگیری کشید.

   به گزارش ذاکرنیوز،گروه اجتماعی ذاکرنیوز، سیدعلی موسوی ، در اولین اعتراض مردم در 17 مردادماه 1396 به خیابان‌ها آمدند و بصورت مسالمت‌آمیز را علیه طرح تجزیه شهرستان تجمع کردند و امیدوار بودند که مسئولان و دولت صدای آن‌ها را شنیده باشد.

 با این حال نه تنها دولت صدای  کازرون را نشنید، بلکه با فشار نماینده کازرون بر طرح مورد نظر رضازاده برای تجزیه شهرستان تاکید کرد تا آن که در اسفندماه ماه 96 دور جدیدی از اعترضات آغاز شد.

 در 27 اسفندماه اعلام شد که مسئولان استانی و فرماندار #کازرون درخواست‌های مردم کازرون را پیگیری خواهند کرد و کارشناسان وزارت کشور به ریاست  سعید جلالی، مسئول دفتر تقسیمات کشوری برای توجه به خواسته مردم به کازورن خواهند آمد.

 اما تنها یک هفته بعد انصاری از امام جمعه قائمیه و از نزدیکان حسین رضازاده، نماینده مجلس از نهایی شدن طرح تجزیه کازرون با پیگیری رضازاده خبر داد.

 با اعلام این خبر، چند ده هزار نفر طی پنج روز متوالی به خیابان‌ها آمدند که در نهایت با وعده حجت الاسلام  خرسند، اعتراضات بصورت موقت به پایان رسید.

 پس از آن استاندار فارس به کازورن آمد و اعلام کرد طرح حسین رضازاده برای تجزیه شهرستان اصلاح خواهد شد. این خبر برخلاف خواست مردم کازرون بود

 در 26 اردیبهشت ماه، مردم  کازرون بصوررت خودجوش در میدان تاریخی خیرات موسم به میدان شهدا تجمع کردند. اما اعتراضات 26 اردیبهشت ماه با اعتراضات قبلی بسیار متفاوت بود و پس از پایان اعتراضات در ظهر این روز، نیروهای امنیتی اقدام به دستگیری حداقل تعدادی از شهروندان کازرون کردند

 این دستگیری‌ها به تجمع مردمی روبروی  پاسگاه نیروی انتظامی منجر شد و معترضان از بعد از ظهر تا شب خواستار آزادی همشهریان و بستگان خود شدند.

 با این حال سرسختی مقامات امنیتی کازرون و دادستانی و جلوگیری از آزادی شهروندان کازرونی و عدم پذیرش وساطت برخی بزرگان به شعارهای مردمی و در نهایت شلیک تیرهوایی و عصبانیت بیشتر مردمی منجر شد و این حالا کازرون است. شب گذشته  چندین نفر مجروح و کشته شدند.

 
 

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
اخبار مرتبط :
  2
  ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۲

  پررویی هم حدی داره ! دولت باید با اغتشاشگران برخورد جدی تری داشته باشه ....

  پاسخ
  0
  مطالبه گر ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۳

  با سلام
  خجالت نمی کشید که اجازه ثبت نظر افراد موافق طرح جدا سازی شهرستان کوه چنار را نمی دهید؟

  پاسخ
  0
  مطالبه گر ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۴

  سلام
  بهتر است برخی از این کارشناسان برای محق جلوه دادن خود و اظهاراتشان، از واژه مردم شهرستان کازرون استفاده نکنند و از واژه مردم بخش مرکزی استفاده نمایند، وگرنه مردم بخش قائمیه و کوهمره نودان و بالده و خشت مردم کازرون محسوب نمی شوند؟

  پاسخ
  0
  مطالبه گر ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۵

  سلام
  چرا یک نماینده که به خواست مردم بخش های تابعه شهرستان توجه نموده و پیگیر احقاق حق آنهاست باید از مردم بخش مرکزی عذر خواهی کند؟

  پاسخ
  0
  مطالبه گر ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۶

  سلام
  آیا مردم بخش مرکزی شهرستان حق دارند جلوی خواسته مردم بخش های کوهمره نودان و قائمیه را مبنی بر جدا شدن از شهرستان کازرون بگیرند؟
  یعنی مردم بخش های تابعه شهرستان کازرون جهت مطالبه خواسته های خود باید از مردم بخش مرکزی کسب اجازه بکنند؟

  پاسخ
  0
  مطالبه گر ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۷

  سلام
  آیا باید این جمعیت حدود 80 هزار نفری نیز دست به اعتراض های اجتماعی بزنند تا شما در اظهار نظر یکجانبه خود به آنها و حق مشروعشان توجه نمائید؟

  پاسخ
  0
  مطالبه گر ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۹

  سلام
  لطفا بیوگرافی آقای سید علی موسوی رو اعلام نمایئد. تا مشخص شود این اظهار نظر ایشان ریشه در چه مواردی دارد.
  ضمنا جناب آقای رئیس پیشین انجمن جامعه شناسی ایران، جنابعالی به خواسته معقول و همراه با متانت مردم بخش های قائمیه و کوهمره نودان نیز توجه نموده اید؟
  یا مانند سایر مسئولین شهر کازرون که بواسطه تعصب قومیتی و کازرونی بودنشان فقط خواسته مردم بخش مرکزی را مطرح می کنند و از آن حمایت می کنند، عمل می کنید؟

  پاسخ
  0
  مطالبه گر ۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۹

  ذاکر نیوز ممنون از اینکه جواب بنده را اینقدر کامل دادین و برای خواننده ها مشخص شد که این مطلب کاملا بی غرض ورزی تالیف شده!!!!!

  پاسخ