کد خبر ۴۹۹۱۴۶ انتشار : ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۴
رمضی،سرپرست فدراسیون کارگری:

ایران با کاروانی ۱۰۰ نفره درپیکارهای جهانی ورزشی کارگران فرانسه شرکت می‌‌کند

ایران با ۱۰۰ ورزشکار کارگر مرد و زن در مسابقات ورزشی فرانسه شرکت می‌کند.

به گزارش ذاکرنیوز، جلسه معرفی تیم‌های اعزامی کارگران کشورمان  به دومین  دوره مسابقات جهانی شرکت‌ها در لاپول فرانسه امروز در محل آمفی‌تئاتر  وزارت کار، رفاه و تامین اجتماعی با حضور مقامات ورزشی برگزار شد.

جواد رمضی،سرپرست فدراسیون ورزش کارگری در خصوص اعزام کاروان ایران به این دوره از مسابقات که از تاریخ اول تا ۷ خرداد در فرانسه برگزار می‌شود، صحبت کرد.

وی اظهارداشت:کاروان کارگران ایران با حمایت آقای ربیعی،‌وزیر رفاه و تامین اجتماعی در کنار توجه و مساعدت‌های وزارت ورزش و جوانان در قالب گروهی ۱۰۰ نفره با حمایت مالی چندین شرکت داخلی و همینطور بانک رفاه کارگران به این مسابقات اعزام می‌شوند.از این تعداد ۵ ورزشکار زن و ۹۵ نفر مرد هستند.این اعزام در حالی صورت می‌‌گیرد که ساختار تشکیلاتی ورزشی کمپانی ها از سال ۲۰۱۴ در فرانسه با  هدف توسعه فعالیت‌های ورزش منظم بین کارخانجات و تاکید بر ایجاد نشاط و شادابی بین کارگران شروع به فعالیت کرد.فدراسیون نیز این اهداف را در کنار تقویت ارتباطات و توسعه فعالیت‌های کارگران ، ایجاد مولفه‌هایی برای نشاط هر چه بیشتر کارگران دنبال کرده و تاکید بر سلامت و همبستگی جوامع کارگری دارد.

 

این مقام  افزود: بیش از ۲۳ کشور عضو اتحادیه جهانی کمپانی‌ها هستند که در ۲۵ رشته ورزشی فعالیت می‌کنند.کشورمان در نخستین دوره مسابقات جهانی کارگری حضور نداشت.در حالیکه در دومین دوره یعنی مسابقات در پیش با کاروانی ۱۰۰ نفره شرکت می‌کند.

این مقام ادامه داد:در این دوره حدود ۳ هزار ورزشکار در مسابقاتی که در لابول انجام خواهد شد، حضور می‌یابند.کاروان ایران در ۸ رشته ورزشی در دوبخش زنان و مردان شرکت دارند.بانوان در ۲ رشته تنیس روی میز و دوومیدانی و آقایان در ۶ رشته فوتسال، والیبال سالنی و ساحلی، دوومیدانی و تنیس روی میر مصاف می ‌دهند.

رمضی  در مورد هدف از حضور در این مسابقات نیز عنوان کرد:البته کسب مدل برای ما اهمیت دارد.اما بیشتر کسب تجربه در کنار حضوری فعال در اولویت است که حالا نیز به فکر کسب مدال نیز هستیم.

 

در این جلسه دکتر محمد صادقی‌فر، معاون اجتماعی و فرهنگی وزارت کار، نیز عنوان کرد:از آنجایی که وزارت کار، رفاه و تامین اجتماعی جمعیت بیش  از ۵۰ میلیون نفر کشورمان را در بر می‌گیرد، همیشه تلاش کرده‌ایم که آسیب‌های اجتماعی را در محیط‌‌های کارگری کاهش دهیم و در کنارش روحیه نشاط و شادابی را در این حوزه کار و کارگری ایجاد کنیم.فدراسیون کارگری در دوران وزارت آقای ربیعی شکل واقعی گرفت و  احیا شد و هم اکنون ۳۵ انجمن به آن اضافه شده است.

صادقی فر ادامه داد:در سال گذشته ۵۰ رقابت برگزار کردیم.سه رویداد مهم را سپری کردیم و ۶۴ مدال حاصل آن بود.امسال تقویم خیلی خوبی داریم که ۲۸ رویداد ورزشی برای آقایان و ۱۲ رویداد ورزشی برای بانوان به همراه ۱۰ مسابقه اوپن را مد نظر قرارداده ایم.با توجه به اهداف ورزش کارگری، برنامه‌ریزی‌های در خصوص اعزام کاروان ایران به دومین دوره بازی‌های جهانی کارگری داشته‌ایم.

در ادامه این نشست امیرحسینی،سرپرست کاروان ورزشی کارگران ایران در مورد مسابقات جهانی لابول فرانسه عنوان کرد:از آنجایی که توسعه فعالیت های ورزشی منظم در حوزه کار و کارگری همواره مد نظر فدراسیون بوده که سفر سال گذشته به لتونی انجام گرفت که با موفقیت کارگران همراه بود.در آنجا و ب با مذاکرات ورزشی که صورت دادیم، برای توسعه ورزش کمپانی ها تلاش کردیم.تقاضای عضویت در مسابقات کمپانی را دادیم و بعد از عضویت از این پنجره به عنوان فرصت جدیدی برای بسط ورزش کارگری استفاده کردیم.

وی افزود: هزینه اعزام کاروان ایران به بازی‌ها بالغ بر یک میلیارد و پانصد میلیون تومان بوده که کلیه هزینه ‌ها از سوی اسپانسرها پرداخت شده و فدراسیون کارگری در این زمینه هزینه‌ای نکرده است.

در پایان این جلسه همچنین از لباس کاروان ورزشی کارگران به این پیکارها رونمایی شد.

انتهای پیام/ک

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir