کد خبر ۴۹۷۶۰۳ انتشار : ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۲

دوران فیلتر گذشته است

حجت‌الاسلام حسینی در یادداشتی نوشت: ما چه موافق فیلترینگ باشیم و چه مخالف، همین که اکنون این متن را در تلگرام می‌نویسیم و می‌خوانیم برای اثبات ناکارآمدی این سیاست کافی است.

به گزارش ذاکرنیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین سید حمید حسینی، کارشناس حوزوی و فعال فضای مجازی در کانال تلگرامش نوشت: متاسفانه بار دیگر بدون توجه به هشدار متخصصان و دلسوزان، پیام‌رسان محبوب ایرانیان مسدود شد.همان‌گونه که قابل پیش‌بینی بود و نظرسنجی‌ها نشان می‌داد، این اقدام نسنجیده جز رونق بخشیدن و عادی‌سازی استفاده از فیلترشکن‌ها، اختلال در ارتباطات و دیگر نیازهای روزمره، سلب آرامش و امید جوانان، هدر رفتن زحمات فعالان فرهنگی و اقتصادی، افزایش فاصله و بی‌اعتمادی مردم نسبت به حاکمیت و بسیاری آسیب‌های دیگر، نتیجه‌ای در بر نداشته است.

تأسف‌بارتر اینکه با وجود همهٔ این مشکلات و تخریب‌ها و ایجاد مانع برای فعالیت‌های مفید فرهنگی در این محیط، شمار اعضا و بازدید کانال‌های معاند و ضددینی تلگرام به‌سرعت در حال افزایش است و فیلترکنندگان تلگرام هر چه بر اشتباه خود بیشتر اصرار کنند، با شکستی سنگین‌تر مواجه خواهند شد.

ما چه موافق فیلترینگ باشیم و چه مخالف، همین که اکنون این متن را در تلگرام می‌نویسیم و می‌خوانیم برای اثبات ناکارآمدی این سیاست کافی است. حتی اگر این امکان نیز بسته شود، بالاخره روح زمانه و ویژگی ذاتی فناوری اطلاعات به همگان خواهد فهماند که دوران محدودسازی بدون اقناع افکار عمومی سر آمده و پذیرش اشتباهات و گفتگوی صادقانه با مردم از هر روشی کارآمدتر است.

#تلنگر

t.me/hamidhossaini

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
اخبار مرتبط :