کد خبر ۴۹۵۲۱۷ ۱۱۳۳ بازدیدنویسنده : محمد سجاد انتشار : ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۲ آخرین ویرایش : ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۳

تحلیل رفتار فرقه شیرازی از زبان تئوریسین آمریکایی

تأملی بر بهره‌برداری از یک ضد روایت

گروه سیاسی ذاکرنیوز_محمد سجاد شیرودی:

تأملی بر بهره‌برداری از یک ضد روایت

1- جدا از همه‌ی مطالب فوق بازخوانی مقاله جفری_هالورسون (Jeffry Halverson) استادیار گروه فلسفه و مطالعات مذهبی در دانشگاه کارولینای جنوبی با عنوان "یک ضد روایت برای حکومت ایران" برای تحلیل اتفاقات این روزها کافی است.

2- جفری هالورسون با انتشار این مقاله در سایت مرکز مطالعات استراتژیک دانشگاه آریزونا معتقد است که راهکارهای سخت و نظامی برای براندازی جمهوری اسلامی ایران چندان کارایی نداشته و موضوع براندازی_نرم را همچون سایر استراتژیست‌های امنیتی به‌عنوان بهترین راهبرد پیشنهاد می‌دهد.

3- وی در این خصوص عنوان می‌کند که برای موفقیت در برابر حکومت ایران باید روایت_کربلا را برای نظام ایران به یک ضدروایت تبدیل کنیم. بدین‌صورت که "تمامی امکانات خویش را برای یزیدی معرفی کردن حکومت ایران مورد استفاده قرار دهیم."

4- وی معتقد است باید روایت کربلا را به‌صورت واژگونه و با محوریت شیرازی‌ها و حکومت جمهوری اسلامی مورد بهره‌برداری قرار دهیم. وی می‌نویسد: یک ضد روایت مؤثر باید سه چیز را دارا باشد:

الف- ادعاهای داستان اولیه و اصلی را توسط واژگون جلوه دادن و از نو طرح‌ریزی کردن قیاس‌ها و تشابهات منتشر کند و نفوذ دهد.

ب- در مورد حقانیت آن شک ایجاد کند.

ج- آنها را با یک روایت و داستان از واقعه‌ای بزرگ‌تر جایگزین نماید.

در نهایت وی عنوان می‌کند روایت کربلا پتانسیل کافی برای تحقق هر سه مورد ذکر شده، علیه رژیم کنونی ایران دارا است.

5- هالورسون معتقد است جریان_شیرازی بهترین کاراکتر برای ایفا نمودن نقش طرفداران امام_حسین ع و مقابله با یزید ساختگی وی، یعنی نظام جمهوری اسلامی است!!

انتهای پیام/58

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir