کد خبر ۴۹۴۷۴۵ انتشار : ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۲
واکنش حجت‌الاسلام خادمیان به یادداشت اخیر حجت‌الاسلام آهنگران؛

رضاخان مرتد و کافر است و حکم میّت مسلمان را ندارد

در پی پیدا شدن جسد مومیایی شده‌ی رضا خان پهلوی،حجت‌الاسلام آهنگران یادداشتی در کانال تلگرامشان منتشر کردند که این امر سبب شد حجت‌الاسلام خادمیان واکنش نشان دهند.

به گزارش ذاکرنیوز، در پی پیدا شدن جسد مومیایی شده‌ی رضا خان پهلوی،حجت‌الاسلام آهنگران در یادداشتی نوشت: پیکر مومیایی شده در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی چه پیکر رضا شاه باشد یا نباشد جنازه یک انسان است. رضا شاه خوب یا بد، خادم یا خائن، نیکوکار یا گناهکار، صالح یا فاسد یک انسان مسلمان بوده است. حکم شرعی نسبت به پیکر او‌ که واجبی کفایی است آن است که با احترام غسل و کفن شود اگر بر جنازه او نماز خوانده نشده نماز خوانده شود اگر واقعا این پیکر پیکر رضا شاه باشد برابر احکام شرعی ولی میت، اختیاردار دفن او است، بدین معنا که نسبت به تجهیز میت بر دیگران اولویت داد. مراد از ولی میّت؛ کسی است که در ارث بردن از او بر دیگران مقدم است مراد از اولویت، عدم جواز پیشی گرفتن دیگران بر ولی بدون اذن او است. پس باید از نوادگان حی و حاضر او‌اجازه گرفته شود. باید با احترام دفن شود و از تعدی به پیکر و قبر او جلوگیری گردد.

اینها که گفتم حکم لایتغیر شرعی و‌دستور خداست که باید اجرا گردد.

اینکه آیا رضا شاه حاکم و سلطان خوبی بود یا نه حکمی است که آیندگان درباره او قضاوت خواهند کرد کما اینکه درباره پیشینیان نیز همین شد.

بر اساس این گزارش حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسین خادمیان، استاد حوزه و دانشگاه به یادداشت حجت‌الاسلام آهنگران واکنش نشان داد.

متن یادداشت حجت‌الاسلام والمسلمین خادمیان به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام و تحیت

 

اخیرا فردی که با متون فقاهی بیگانه است و سابقه وی خبر از تلاش برای شادی لمّة  الشيطان می دهد اعلان نموده :

اگر جسد پیدا شده در شهر ری ، مربوط به رضا پهلوی ملعون هم باشد ؛ چون مسلمان است ؛ باید به اولیای میت سپرده ؛ غسل و کفن شده و بر آن نماز بخوانند!!

عموم امّت بدانند :

رضا پهلوی ملعون معدوم،  به جهت انکار ضروریات دین و مذهب و مقابله با معالم دین و مذهب ، مرتد و کافر است و حکم میّت مسلمان را نداشته و کسی حق ندارد او را در قبرستان مسلمین دفن نماید .

 

والله المستعان

 سید حسین خادمیان

۸ شعبان- ۱۳۹۷/۰۲/۰۵

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
اخبار مرتبط :