کد خبر ۴۹۳۴۴۴ انتشار : ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۰
دکترشریعتی گفت

اقتدار تحمل انتقاد و دوام آوردن در برابرنقد

نشست هم اندیشی استاندار با مدیر مسئولان رسانه ها و خبرگزاریها

نشست هم اندیشی استاندار با مدیران مسئول رسانه ها

 

به گزارش ذاکرنیوزاستان خوزستان شنبه97/2/1دکتر شریعتی استاندار استان خوزستان با مدیران مسئول رسانه ها نشست هم اندیشی برگزار کردند و از نظریات و صحبت های آنان بهره بردند.

 

غلامرضافروغی نیا مدیرمسئول رسانه واقتصاد گفت:تصورم این است که رسانه درعین حال ابرازمهمی است ولی متاسفانه مظلوم واقع شده مدیریت های ما در استان به رسانه توجه چندانی نمیکنند.امیدواریم دوستی که از رسانه به روابط عمومی ورودپیدا کنند تاثیرگذار باشندوبه نظر بیاد که گرایش به خبر بیشتر است.

 

سیدرسول موسوی دراین زمینه گفت شما مدیران را طوری انتخاب کنید که به فکر اهمیت دهندو صرفا جهت حل مشکل استفاده نشود.

 

فروغی نیا:در اهواز تبعیض هایی صورت گرفت وبا وجود بن بستی بنام زاگرس باعث مهاجرت و حاشیه نشینی بخشی از شمال استان بسمت جنوب شده است واین شاخص هایی که درفقر به وجودآمده است و باید راه حلی صورت گیرد.

 

سیاوش باران وند(بارانی منجزی) در این جلسه به ارائه ذکرچندمورد پرداخت:تعلق گرفتن بدی آب و هوا به کارکنان استان مخصوصا شرکت فولاد خوزستان به کجا رسید؟کم شدن جلسات بیهوده اکثر مسئولان و بیشتر در میدان کار حضور داشتن،که ارباب رجوع ها کمتر پشت درب های بسته باشند و بیشتر پاسخگو باشند-عریض شدن و بهبود آسفالت جاده ها،اتوبان هامثل جاده شوشتر به مسجدسلیمان(دو راهی که خطرآفرین است)آیا بودجه اشتغالزایی به استان به اندازه کافی -تعلق می گیرد؟درطول تاریخ مانند انقلاب مشروطه که زود اتفاق افتادو جامعه از قبل بایستی فرهنگ سازی می شد و اهمیت بیشتری به فرهنگ که زیربنا است،بایستی داده می شد-درخصوص محیط زیست(مهارریزگرد های داخلی)چه اقداماتی صورت گرفته است؟...

 

رضوانی مدیرروابط عمومی استانداری گفت:مشاوران رسانه ایی نباید مدیران را در قاب شیشه ایی بگذارنند هر وقت رسانه ها خوب باشند حال استان ما هم خوب خواهد بود بطور مثال رسانه ها در بحث ریزگردها کارهای خوبی انجام دادند بطوری که تاثیرگذاربودند.

 

 

پس از آن دکترشریعتی استاندار استان در زمینه هم اندیشی با رسانه گفت:رسانه از اهمیت خاصی برخوردار است بطوری که ما از نظریات شما در زمینه مدیریت آب در بکارگیری وزارت نیرو،پیگیری مشکل ماشین های اروندی و خیلی پیگیرها از هم فکری رسانه بوده،وظیفه ی استاندار مردم داری و پیگیری طرح های زیرساخت ها است.در مناطق مختلف سعی کردیم عدالت برقرار باشد.درشمال استان هم محرومیت هایی هست که استان پراستعداد و پر پتانسیل است که درآمد سرانه بیشتر است.

 

دکترشریعتی درادامه گفت:تلاش ما این است که همه ی آب را از کرخه تأمین کنیم و در مرحله ی بعد از دز صورت گیرد که این زیرساخت ها زمان میبرد که همه25شهر رابرای50 سال دیگر بیمه کنیم.همچنین کار رشد راه آهن،پالایشگاه بیدبلندبهبهان، پتروشیمی مسجدسلیمان در حال کار و.پیگیری است که بحث سرمایه گذاری بسته به ارزش افزوده افزایش می یابد.بحث کربن فعال که یزدی ها در استان در حال پیگیری هستند و اینکه خبرگزاریها،مطبوعات و خبرنگار باید انتقاد وگوشزد کنند و من قبول دارم و ما پیگیرشویم.

 

نماینده دولت دراستان گفت:مطبوعات جوری مدیریت کنند که فضای یأس وناامیدی درجامعه نباشد. دکترشریعتی درخصوص اقتدار گفت: من اقتدار را در این نمی بینم که باید صدایم از کسی بلندترباشد،من اقتدار را در این می بینم که هر تحملی را داشته باشم که در برابر نقدها دوام بیاورم.مورد انتقاد نمایندگان مجلس قرار گرفتم که چرا برخورد نمی کنم و بنده هم گفتم این دموکراسی هست که تحمل و ظریفت خود را بالا ببریم. وجودابزارقدرت دلیل بربخوردکردن نیست.درحوزه سیاسی واجتماعی باید احترام همدیگر را داشته باشیم. صدای معترضان باید شنیده شود و من بایدطوری عمل کنم که همصدای مردم باشم.

 

درپایان دکترشریعتی یادآوری کرد که مدیران کل بایدحتما مشاوران رسانه ایی خود را معرفی کنند و.جشنواره بهترین نقد صورت گیرد و از آقای رضوانی روابط عمومی می خواهم که حتما دنبال کنند.

 

نبی نیسی/خبرنگارذاکرنیوز

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
اخبار مرتبط :