آخرین اخبار

کد خبر ۴۹۳۱۶۷ انتشار : ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۱
معاون هواشناسی مازندران هشدار داد

بالا آمدن آب رودخانه‌ها در مازندران

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: با توجه به وقوع بارش‌های رگباری؛ آب‌گرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیل‏‌ها و بالا آمدن حجم آب رودخانه‌‏ها و در محورهای کوهستانی به‌دلیل بارش برف و پدیده مه، کاهش دید ، لغزندگی و اختلال در تردد پیش‌‏بینی می‌شود.

احمد اسدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: روز گذشته قائم‌شهر، ساری، گلوگاه و کجور با حدود 22 درجه و کمینه دمای هوا مربوط به بلده حدود دو درجه سانتی‌گراد بوده است.

وی با اشاره به اینکه روز گذشته بارش‌های پراکنده را در آسمان مازندران داشتیم، اضافه کرد: امروز تا فردا شاهد بارش‌های پراکنده هستیم.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران بیان کرد: از اواسط روز دوشنبه سوم اردیبهشت ماه امسال تا اوایل صبح سه‌شنبه، با عبور سامانه بارشی، شاهد رگبار باران، رعدوبرق، کاهش دما و وزش باد نسبتاً شدید خواهیم بود که البته بارش در مناطق مرتفع به‌صورت برف خواهد بود.

این مسؤول تصریح کرد: با توجه به وقوع بارش‌های رگباری؛ آب‌گرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیل‏‌ها و  بالا آمدن حجم آب رودخانه‌‏ها و در محورهای کوهستانی به‌دلیل بارش برف و پدیده مه، کاهش دید ، لغزندگی و اختلال در تردد پیش‌‏بینی می‌شود.

اسدی با اعلام اینکه از روز سه‌شنبه به‌تدریج از ناپایداری و ابرناکی آسمان مازندران کاسته می‌شود، خاطرنشان کرد: براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی روزهای پایانی هفته جاری جو نسبتاً پایداری در آسمان مازندران حاکم می‌شود و هوای استان صاف تا نیمه‌ابری همراه با افزایش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود.

وی در پایان گفت: دریای مازندران در این مدت به‌صورت مواج پیش‌بینی می‌شود.

منبع : فارس
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :مازندران