کد خبر ۴۹۳۰۵۵ انتشار : ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۵۲
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی:

نظارت بر اجرای طرح های اشتغال مورد توجه جدی قرار گیرد

بیرجند-سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی بر انجام نظارت ها در اجرای طرح های اشتغال زایی تاکید کرد و گفت:تسهیلاتی پرداختی باید تاثیر مستقیم بر زندگی مردم را نشان دهد.

به گزارش ذاکرنیوز، محمد حسینی شنبه شب در جلسه مشترک کارگروه تخصصی اشتغال و کمیسیون هماهنگی بانک های خراسان جنوبی اظهار کرد: مجموعه هایی که امر واحدی را دنبال می کنند در صورتی موفق خواهند بود که هدف منسجمی را مشخص و همه در جهت آن قدم بردارند.

وی با بیان اینکه خوشبختانه امروز انسجامی در بحث تسهیلات داریم و شرایط مطلوبی پیش آمده لذا نباید بگذاریم به جامعیت این موضوع آسیب وارد شود، افزود: تجزیه و تحلیل گردشگران در استان و توجه به کمیته تخصصی در بحث بسته بندی محصولات باید مورد توجه دستگاه ها قرار گیرد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی، توسعه منابع انسانی استانداری خراسان جنوبی با اشاره به اینکه تسهیلات روستایی باید به عنوان یک الگوی موفق معرفی شود، گفت: نظارت ها را باید جدی بگیریم چراکه اگر در این حوزه قصوری باشد مشکلات عدیده ای در اجرای طرح به وجود خواهد آمد.

وی با بیان اینکه سرمایه بانک ها ضمن ایجاد اشتغال باید تاثیراتی در زندگی مردم نیز داشته باشد، عنوان کرد: از آنجایی که مسئولین با بدنه مردم در ارتباط هستند بهتر می توانند گره ها را باز کنند لذا باید در راستای کمک به مردم تلاش خود را بیشتر کنند.

حسینی با اشاره به اینکه اصلاح نژاد دام در استان بحث کاملا ضروری و قابل ملاحظه ای است، بیان کرد: اگرقوانین  متناسب با نیاز مردم نباشد، نتیجه کلی حاصل نخواهد شد.

ایجاد یک هزار و ۱۳۵ اشتغال در سال گذشته

بشیری زاده، فرماندار شهرستان درمیان نیز در این جلسه اظهار کرد: دو طرح در بحث طرح های روستایی وجود دارد که ۴۰۰ نفر یارانه بگیر درگیر آن شده اند اما متاسفانه هنوز در هاله ای از ابهام قرار دارد.

وی با بیان اینکه باید به درد روستاییان بخوریم و درد آن ها را بشناسیم، افزود: بانک ها باید مرهمی باشند برای مردم نه اینکه درد و زخم آن ها را افزایش دهند.

فرماندار شهرستان درمیان با اشاره به اینکه نباید به مردم نه بگوییم، گفت: طی سال گذشته ۹ کمیته اشتغال در شهرستان درمیان برگزار شده است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته تعهد ایجاد اشتغال در شهرستان درمیان ۵۹۹ نفر بوده است، عنوان کرد: خوشبختانه ۷۸۵ نفر با ۱۳۱ درصد اشتغال در این شهرستان ایجاد شده است.

بشیری زاده ادامه داد: با درنظر گرفتن اشتغال ایجاد شده در کارخانه سیمان باقران یک هزار و ۱۳۵ نفر طی سال گذشته در شهرستان درمیان شاغل شده اند.

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :خراسان جنوبی