کد خبر ۴۹۲۵۰۹ انتشار : ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۵

این گاو هنوز هم شیر دارد؟

حال سوالی که مطرح است این است؟ ایا ترامپ می تواند نیروهای عربی را در سوریه به جای سربازان امریکایی بگمارد؟

به گزارش سرویس بین الملل ذاکرنیوز، همین چندی پیش بود که  ترامپ موضوع خروج نیروهای امریکایی از  سوریه را مطرح کرد و از انجا که خروج امریکا از سوریه کفه را به سود ایران و روسیه سنگین تر می کند و سعودی ورشکسته در مناسبات منطقه ای را محزون! لذا  عادل الجبیر سراسیمه به میدان امد و از امادگی ریاض برای  اعزام نیرو به سوریه در قالب " ائتلاف اسلامی مبارزه با  داعش " خبر داد! از انطرف هم وال استریت ژورنال تیتر زده که ترامپ به دنبال جایگزینی نیروهای عرب با ارتش خود در سوریه است!

  حال سوالی که مطرح است این است؟ ایا ترامپ می تواند نیروهای عربی را در سوریه به جای  سربازان امریکایی بگمارد؟

  واقعیت این است که اگر ارتش ائتلاف سعودی توانی برای جنگ اوری داشت جنگ علیه کشور فقیر یمن وارد چهارمین سال خود نمی شد و متوسل به نیروهای اجیر شده  سودانی و  کلمبیایی که تحت نظارت و اجاره شرکت امریکایی بلاک واتر می باشند نمی شد!

  ترامپ تاجر پیشه هم از حساسیت سعودی نسبت به نفوذ روزافزون ایران در منطقه اگاه است و هم نیک می داند که اگر ائتلاف سعودی نتوانسته است در همسایگی خود با یمن بجنگد، قطعا نخواهد توانست صدها کیلومتر ان سوتر در میدانهای مین سوریه و مقابل چشم تک تیراندازهای کارکشته محور  مقاومت قدم از قدم بردارد. لذا دوستان منطقه ای خود را با توجه به همان حساسیت بر سر دوراهی قرار داده! که یا به سوریه نیرو اعزام کنید که قطعا نمی توانید و یا  هزینه های جنگ در سوریه را بپردازید که حتما می توانید!

 حمله موشکی اخیر سه کشور غربی به سوریه مقدمه ای بود برای گذاشتن  صورتحساب هزینه های جدید روی میز  پادشاهی سعودی! چرا که با محاسبات تاجر کارکشته ای چون ترامپ "  این گاو همچنان دوشیدنی است."

انتهای پیام/58

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir