کد خبر ۴۹۲۲۷۹ انتشار : ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۵۲
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

طرح‌های کشاورزی ۳ استان کشور به عنوان الگوی جهانی معرفی می‌شود

اردبیل – معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: طرح‌های اجرایی مرتبط با پایداری منابع آب و خاک کشاورزی در سه استان کشور از سوی سازمان فائو به عنوان الگوی جهانی معرفی می‌شود.

به گزارش ذاکرنیوز، علی مراد اکبری عصر پنجشنبه در بازدید هیئت سازمان خواروبار جهانی فائو از پایاب سد خدا آفرین در استان اردبیل اضافه کرد: قرار است این سازمان سه پایلوت در استان های اردبیل، خورستان و ایلام ایجاد و به عنوان الگوی موفق و کارآمد در سطح جهانی مطرح کند.

وی با اشاره به حضور نمایندگان سازمان فائو در کشور و بازدید از طرح های بخش کشاورزی بویژه در زمینه منابع آب و خاک افزود: هیئت اعزامی سازمان خوارو بار جهانی از پروژه های ۲۳۰ هزار هکتاری در غرب و شمال غرب کشور و همچنین پروژه ۵۵۰ هزار هکتاری ایلام و خوزستان بازدید می کنند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه در این استان ها هم اکنون پروژه های عظیم در بحث آبرسانی و پایداری خاک در حال اجرا است، متذکر شد: پروژه ۴۶ هزار هکتاری استان اردبیل و آذربایجان شرقی یکی از طرح ها است و بنا شده طرح آبرسانی به اراضی پایاب سد خداآفرین به عنوان پایلوت و الگو در سطح جهانی مطرح شود.

وی معرفی این طرح ها را موجب بهره مندی از یافته ها و تجربیات جهانی متخصصین سازمان فائو و حمایت نهادهای بین المللی در پیشبرد این پروژه ها برشمرد و یادآور شد: سازمان فائو مصمم است همکاری خود را در راستای دستیابی بخش کشاورزی ایران به استفاده بهینه از آب کشاورزی و تولید حداکثر محصول در واحد سطح توسعه بخشد.

اکبری با اشاره به تاثیر انتفال تجربیات و دانش جهانی در رشد و شکوفایی بخش کشاورزی کشور بیان داشت: نمایندگان سازمان فائو در طی این بازدیدها برای ارائه کمک های مالی به ایران قول مساعد دادند که امیدواریم با امضاء تفاهم نامه های همکاری بیش از پیش شاهد رشد و شکوفایی بخش کشاورزی باشیم .

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :اردبیل