کد خبر ۴۹۲۲۷۴ انتشار : ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۲۲
مدیر کل تجهیز و نوسازی مدارس آذربایجان غربی:

۳۰۰۰کلاس درس در آذربایجان غربی احداث می شود

ارومیه – مدیرکل تجهیز و نوسازی مدارس آذربایجان غربی از احداث سه هزار کلاس درس در استان خبر داد.

به گزارش ذاکرنیوز، قهرمان رحمانی عصر پنجشنبه در همایش خیرین مدرسه ساز خوی اظهارداشت: از این تعداد ۵۲۰ کلاس درس با مشارکت ۷۵ میلیارد تومانی خیران احداث می شود.

وی با بیان این که استان آذربایجان غربی در یکسال گذشته در زمینه احداث کلاسهای درس و استاندارد سازی در رتبه چهارم کشور قرار گرفت افزود: در این مدت ۷۸ باب مدرسه با ۴۲۸ کلاس درس در مساحتی بالغ بر ۴۵۰۰ متر مربع احداث و تحویل آموزش و پرورش شد.

مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه ساز آذربایجان غربی در این همایش با اشاره به میزان تعهدات خیرین برای ساخت مدرسه گفت: خیرین ساخت هزار و ۱۷۶ باب مدرسه با ۵هزار و ۹۱۰ کلاس درس را تعهد کرده اند و تاکنون ۶۰۶ باب مدرسه با دوهزار و ۳۶۹کلاس درس احداث و تحویل آموزش و پرورش استان شده است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان خوی نیز در این مراسم با اشاره  به هدف برگزاری همایش خیرین مدرسه ساز که تقدیر از خیرین و تقویت روحیه انفاق در اجتماع است اظهار کرد: این مدرسه هشتاد و هشتمین مدرسه خیرساز در شهرستان خوی است.

محمود اشرفی افزود: هم اکنون ۳۵درصد مدارس در این شهرستان نوساز و ۴۰درصد نیاز به مقاوم سازی دارند که این بخش یاری و مساعدت خیرین را می طلبد.

در ادامه مدیر کل اموزش و پرورش آذربایجان غربی نیز با اشاره به اینکه شهرستان خوی از جهت نوساز بودن فضاهای آموزشی و مساعدت خیرین در سطح نمونه استانی قرار دارد گفت: در آستان آذربایجان غربی ۲۳هزار و ۷۳۶ کلاس دایر در چهار هزار و ۹۵۱ واحد آموزشی و با ۵۶۶ هزار و ۸۴ دانش‌آموز مشغول فعالیت بوده که از این آمار ۲۱ هزار و ۴۱ کلاس مربوط به بخش دولتی است.

ابراهیم محمدی افزود: با توجه به نیاز امروز، این استان به پنج هزار کلاس درس نیاز دارد که فقط با اتکا به بخش دولتی این امر امکان پذیر نبوده و همکاری خیرین را می طلبد.

۲۲ باب مدرسه با ۱۱۰ کلاس درس توسط خیرین در شهرستان خوی در دست ساخت است.

در ادامه یک مدرسه در خوی به بهره برداری رسید،این مدرسه به همت خانواده مرحومه دکتر توران قلیزاده در زمینی به مساحت ۲۱۰۰ متر مربع و زیر بنای ۸۰۰ متر مربع با ۶ کلاس درس احداث شده و برای ساخت و تجهیز آن ۱۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :آذربایجان غربی