کد خبر ۴۹۱۹۵۱ انتشار : ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۵

روایتی از حماسه‌های ارتش در نبرد با داعش

دو هفته پیش گزارشی در مورد عملکرد نیروی هوایی در کمک به ارتش، دولت و ملت عراق در مقابله با تروریست‌های داعشی منتشر شد،

به گزارش سرویس نظامی ذاکرنیوز، در این مورد حرف‌های بسیاری برای گفتن هست، این حرف‌ها با کمال تاسف در سینه‌ها می‌ماند، در حالی که دیگر کشورها خیلی راحت پس از مدتی از اقدامات خود می‌گویند تا مردمشان بدانند که ارتشی دارند. امیر قربانی در مورد هوانیروز و عملکردش در مقابله با داعش یک آدرس دقیق داده است: «هوانیروز بلایی را که بر سر منافقین آورده بود را بر سر نیروهای تروریستی داعش آورد.» اما چه کسی است که در این مورد بخواهد آمارهای دقیق‌تری به ملت بدهد و معمولا ارتشی‌ها همیشه کتمان می‌کنند و حتی اسناد را هم از بین می‌برند!!

 دو هفته پیش گزارشی در مورد عملکرد نیروی هوایی در کمک به ارتش، دولت و ملت عراق در مقابله با تروریست‌های داعشی منتشر شد، گزارشی که نارسایی‌های بسیاری داشت. این گزارش فقط می‌گفت که نیروی هوایی ارتش صرفا چند سورتی پرواز جنگی بر فراز عراق داشته و اقدام به بمباران تروریست‌های داعشی کرده است. اما واقعیت‌ها چیز دیگری است. تعداد سورتی‌ پروازهای جنگنده‌های قدیمی ایران در حمایت از ارتش و نیروهای مردمی عراق، صدها سورتی پرواز بود.

 در این مورد هم تا زمانی که داعش و برخی از یگان‌های حشدالشعبی فیلم حضور فانتوم‌ها را منتشر نکردند، در ایران کسی حاضر به اعتراف به این مهم نشد و حتی بعد هم اعتراف نکردند. با این حال، تقریبا به‌جز ااف14 و میگ 29، دیگر بمب‌افکن‌های ایرانی مانند سوخو24، اف5، اف4 و حتی به گفته برخی منابع، اف7 در حملاتی که بیشتر هم شبانه بود، به مراکز داعش مشارکت داشتند. این حملات شبانه، باعث شد در منطقه حساب دیگری روی نیروی هوایی ایران بازکنند، چرا که آنها فکر می‌کردند جنگنده‌های قدیمی و فرسوده ایرانی توانایی عملیات در شب را ندارند.

 این حملات حتی باعث شد تا امریکایی‌ها به‌سرعت دست به کار شوند، در حالی که نیروی هوایی ایران تقریبا بیشتر تسلیحات تولید داخل را علیه تروریست‌های داعشی امتحان کرده بود، امریکایی‌ها نگران از افزایش نقش ایران در سرکوب داعش به سرعت دست به تشکیل ائتلاف ضد داعش زدند، در حالی که پیش از آن می‌گفتند جنگنده‌هایشان آمادگی فعالیت را ندارند و به بهانه‌های مختلف تعلل می‌کردند.

 اگر یگان‌های توپخانه‌ای ارتش هم زبان باز کنند و از آتشباری تاریخی خود در محور سعدیه و جلولا بگویند، آن وقت مشخص می‌شود که توپخانه ارتش چه محشری به‌پا کرده است. در این مورد لازم است که روایتی از یگان‌های پیاده ارتش که در کنار نیروهای ارتش و مردمی عراق و بخشی از نیروهای اتحادیه میهنی علیه تروریست‌های داعشی در عمق 45 کیلومتری خاک عراق دست به عملیات زدند نیز یاد کنیم و قهرمانی همه آن‌ها را که برای حفظ آبروی وطن جنگیدند، گرامی بداریم.

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir