کد خبر ۴۹۰۷۰۸ انتشار : ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۴
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان تاکید کرد:

جلوگیری از مداخلات در بافت با ارزش روستایی

زنجان-معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان بر جلوگیری از مداخلات در بافت با ارزش روستایی به هنگام ساخت و سازها تاکید کرد.

به گزارش ذاکرنیوزداد سلطانی ظهر دوشنبه در حاشیه جلسه انعقاد تفاهم‌نامه تهیه و اجرای پروژه‌های بهسازی روستایی در استان زنجان که با حضور مدیرعامل انجمن خیرین مسکن‌ساز کشور و ما بین معاونت عمرانی استانداری زنجان و اداره‌کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان منعقد شد، افزود: نباید در بافت باارزش روستایی به هنگام ساخت و ساز، مداخلاتی صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه حفظ بافت باارزش روستایی به هنگام ساخت و سازها از اولویت‌ها بوده و معتقدیم برای تحقق این امر باید از ظرفیت‌های مردمی و نیز مشارکت عمومی در این زمینه بهره برد، تصریح کرد: بی‌شک همه اقداماتی که مناطق روستایی انجام می‌شود، همگی با هدف ایجاد اشتغال و نیز بهبود وضعیت معیشت مردم روستایی صورت می‌گیرد که امیدواریم بتوانیم در این زمینه گام‌های بلندی برداریم.

سلطانی با بیان اینکه تا زمانی که نتوانیم از ظرفیت مردمی و مشارکت عمومی در راستای حفظ بافت باارزش روستایی استفاده کنیم، در این راه موفقیتی حاصل نخواهد شد، افزود: یکی از راه‌های حفظ بافت باارزش روستایی، هدفمند کردن بودجه‌ریزی و هزینه‌کردها در این زمینه است؛ چرا که با این کار که لازمه آن انجام مطالعات اولیه و امکان‌سنجی‌های لازم پیش از آغاز برنامه‌ها است، پایایی طرح‌ها تضمین خواهد شد.

همچنین سجاد صنعتی‌منفرد، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان، با اشاره به اینکه با انعقاد این تفاهم‌نامه، شاهد افزایش نظارت‌ها بر فعالیت دهیاری‌ها خواهیم بود، خاطرنشان کرد: امیدواریم روند اجرای پروژه‌های عمرانی در مناطق روستایی و شهرهای کمتر از ۲۵ هزار نفر به‌ گونه‌ای باشد که بتوانیم انتظارات را در این زمینه برآورده کنیم.

پیش از انعقاد این تفاهم‌نامه، ۶۴ واحد مسکونی و خدماتی در سطح استان به طور همزمان گلنگ‌زنی شد که کلنگ پروژه مسکونی ۱۶ واحدی گلسار ابهر، ۳۰ واحدی سلطانیه و ۱۸ واحدی تجاری و اداری خدابنده به شکل نمادین بر زمین خورد.

برای پروژه گلسار ابهر ۱۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال، ۳۰ واحدی سلطانیه ۲۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال و ۱۸ واحدی خدابنده ۲۱ میلیارد و ۵۶۵ میلیون ریال پیش‌بینی شده است. همچنین پروژه مسکونی ۱۰۴ واحدی بصیرت ابهر با اعتبار ۵۹ میلیارد و ۵۹۳ میلیون ریال به بهره‌برداری رسید. اعتبار پروژه‌های کلنگ‌زنی شده در مجموع بیش از ۶۵ میلیارد ریال برآورد شده است.

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :زنجان