کد خبر ۴۹۰۷۰۲ انتشار : ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۰
معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین:

بانوان مداح در استان قزوین رتبه بندی شوند

قزوین- معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت: با رتبه بندی بانوان مداح زمینه انتقال هماهنگ، مناسب و تاثیرگذار مسائل دینی و تخصصی شدن سخنرانی ها فراهم می شود.

به گزارش ذاکرنیوز، حجت الاسلام عباس نظری روز دوشنبه در  دیدار اعضای جمعیت بانوان فرهیخته قزوین با مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اظهار کرد: بانوان فرهیخته در ترویج فرهنگ دینی ظرفیت فراوانی دارند که باید از آن بخوبی استفاده شود.

وی با تاکید بر اهمیت نقش فرهنگی بانوان فرهیخته، گفت: بانوان فرهیخته با توجه به مخاطبان بالایی که دارند، می تواند باعث همسویی، همدلی و گسترش فرهنگ دینی در جامعه شوند.

حجت الاسلام نظری بیان کرد: با شناسایی نخبه هایی که در بین مخاطبان این جمعیت وجود دارد، میتوان با برگزاری دوره های آموزشی و تربیتی از ظرفیت نسل جدید در مسائل فرهنگی بهره برد.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قزوین تصریح کرد: با تشکیل خیرین بانوان فرهیخته نیز باید از این ظرفیت در پیشبرد امور فرهنگی و معرفی بیشتر این جمعیت استفاده کرد.

حجت الاسلام موسی صفی خانی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان قزوین نیز در این نشست اظهارداشت: بانوان نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می دهند و در بسیاری از عرصه ها تاثیرگذارند و در این میان بانوان مداح نیز در ترویج فرهنگ دینی نقش مهم و تاثیرگذاری دارند.

وی گفت: یکی از آسیب های حوزه فرهنگی این است که برخی از بانوانی که در جلسات به بیان احکام دینی و شرعی می پردازند گاهی اوقات بدون هماهنگی متمرکز مسائلی را مطرح می کنند که ممکن است خدشه ای به امور دینی وارد شود که در این میان لازم است در بیان احکام و نحوه آن قبل از طرح در جلسات خانگی آنها را در میان جمعیت بانوان فرهیخته مطرح و آسیب شناسی کرده و پس از اولویت بندی نسبت به انعکاس آن اقدام کنند.

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :قزوین