کد خبر ۴۹۰۶۲۷ انتشار : ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۰

«یک کتاب، یک امت»؛ شعار مسابقات بین المللی قرآن امسال شد

در سی و پنجمین دوره از مسابقات بین المللی قرآن هشتاد و چهار کشور از کشورهای مختلف، با شعار «یک کتاب، یک امت» حضور خواهند داشت.

به گزارش ذاکرنیوز، نشست خبری سی و پنجمین دوره از مسابقات بین المللی قرآن با حضور رییس سازمان اوقاف و امور خیریه صبح امروز ۲۷ فروردین ماه برگزار شد.

حجت الاسلام علی محمدی با بیان برپایی سی و پنجمین دوره از مسابقات بین المللی قرآن گفت: در مورد قرآن و دین اسلام دو بحث مطرح است که  هرفردی  بصورت انفرادی و خصوصی در زندگی خود به قرآن و دستوراتش عمل کند و احکام قرآن نباید در زندگی سیاسی اجتماعی بروز پیدا کند که ما این نظریه را قبول نداریم.

وی ادامه داد: قرآن برای فرد و جامعه باهم  نازل شده و باید هم بصورت فردی به دستورات اسلام عمل کنیم هم بصورت اجتماعی اما دشمنان اسلام ،قرآن را یک امر شخصی دانسته و در زندگی عمومی لازم الاجرا نمیدانند در حالیکه قرآن برای حرکت احاد جامعه مطلوب و لازم است.

محمدی با اشاره به اینکه قرآن سرلوحه فرد و جامعه باید باشد، افزود:قرآن کریم برای عمل کردن نازل شده و یکی از دستورات آن مقابله و ایستادگی با ظالمان و مستکبران که همانا مشکل امت اسلام فاصله گرفتن از قرآن است.

وی با بیان اینکه قبل ازانقلاب رتبه ای در رشته های قرائت و حفظ در کشور نداشتیم، تصریح کرد: در سی و پنجمین دوره از مسابقات بین المللی قرآن هشتاد و چهار کشور از کشورهای مختلف، با شعار یک کتاب، یک امت حضور خواهند داشت.

وی با بیان این موضوع خاطر نشان کرد: شعار یک کتاب ، یک امت با جهت کتاب واحد برای مقاومت و ایستادگی در برابر استکبار جهانی و رژیم غاصب صهیونیستی است و تازمانی که غده سرطانی از بین نرود ملل اسلامی از پای نخواهند نشست.

وی در خصوص تشریح جزییات این دوره تصریح کرد: همزمان پنج مسابقه بین المللی در این دوره از مسابقات برپا خواهد شد واین دومین سالی است که همزمان چند مسابقه بین المللی را برگزار خواهیم کرد.

وی با اشاره به ارسال ۱۳۰ مقاله خارجی به دبیرخانه همایش ادامه داد: برگزاری همایش پژوهش های قرآنی با موضوعات استکبار ستیزی در قرآن و سیره ائمه و گفتمان انقلاب اسلامی برای کشور های خارجی و ایران از دیگر برنامه های این بخش بوده است که از امروز در قم به رقابت خواهند پرداخت.

دبیر سی و پنجمین دوره مسابقات بین المللی افزود:مسابقات طلاب علاوه بر حفظ وقرایت، تفسیر و رشته خطابه های قرآنی را اضافه کرده و دومین دره مسابقات قرآنی بانوان نیز در رشته حفظ، اول اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد.

وی در ادامه گفت: مسابقات بین المللی قرآن نابینایان در رشته حفظ وقرائت نیز برگزار خواهد شد.

محمدی با اشاره به اینکه مسابقات در سه شهرتهران قم ومشهد برگزار خواهد شد، تصریح کرد:امیداست این اقدام مهم قرآنی که از برکات نظام اسلامی است به خوبی اجرا شود.

وی با اعلام مهمانان خارجی تصریح کرد:۲۵۸ نفر مهمان خارجی از ۸۴ کشور در این مسابقات  بین المللی قرآن شرکت خواهند کرد و ما خرسندیم که از هر قشری در این مسابقات حضور داشته و در زمینه  انس با قرآن کشور جمهوری اسلامی ایران مطرح شده است.

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :بی بی سی