کد خبر ۴۹۰۳۸۸ انتشار : ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۳

ارائه مشاوره پیش از ازدواج به ۲۸۰ زوج سپیدانی در سال گذشته

شیراز- ۲۸۰ زوج سپیدانی در سال گذشته از مشاوره پیش از ازدواج استفاده کردند.

به گزارش ذاکرنیوز، سرپرست شبکه بهداشت و درمان سپیدان، گفت: در جامعه امروزی با توجه به پیشرفت‌هایی که در زمینه‌های مختلف در حال انجام است و با توجه به فرآیند حرکت زندگی سنتی به سمت صنعتی شدن، برای زندگی شاد و سالم، نیازمند آموزش مهارت‌های برتر زندگی هستیم.

سیاوش کریمی افزود: در راستای تحکیم بنیاد خانواده و کاهش روند رو به رشد طلاق به ویژه طلاق توافقی، مرکز بهداشت سپیدان طی سالیان گذشته اقدام به ارایه مشاوره پیش از ازدواج در سپیدان کرده است.

او با بیان اینکه در سال گذشته و طی ۱۲ ماه فعالیت، ۲۸۰ زوج به این مرکز مشاوره ازدواج واقع در مرکز خدمات جامع سلامت «رئیسی» مراجعه کرده‌اند، اعلام کرد: فصل تابستان با ثبت ۱۳۴ مراجعه، بیشترین تعداد مراجعه زوجین را به خود اختصاص داده است.

مهندس کریمی تاکید کرد: شبکه بهداشت و درمان با هدف راهنمایی و ارایه خدمات حرفه‌ای مشاوره به جوانان و خانواده‌ها برای ازدواج آگاهانه و پایدار و همچنین تحکیم و تعالی خانواده مطابق با آموزه های شرعی و اصول بهداشت خانواده، در روزهای شنبه و چهارشنبه هر هفته، آماده ارایه خدمات مشاوره پیش از ازدواج است.

همدلی مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز برای تحقق شعار «پوشش همگانی سلامت»

اعضای ستاد برگزاری هفته سلامت ۹۷ دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در دومین نشست برنامه ریزی برای برگزاری این هفته، بر اجرای راهکارهای تحقق شعار «پوشش همگانی سلامت»، تاکید کردند.

دبیر برگزاری هفته ملی سلامت سال ۹۷، با اعلام تشکیل دومین نشست ستادی برگزاری این هفته در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، گفت: با توجه به اعلام برنامه های پیشنهادی این ستاد در نشست پیشین، نمایندگان معاونت های ۹ گانه دانشگاه، به شرح اقدامات انجام شده در راستای برگزاری هرچه بهتر این هفته، در حیطه معاونت خود پرداختند.

دکتر اکبر اجرائی هدف اصلی از برگزاری هفته ملی سلامت در کشور را توسعه مقوله سلامت در میان آحاد جامعه خواند و افزود: در همین راستا، در نشست های برنامه ریزی این هفته، بر این هدف تاکید داریم و امید است بتوانیم امسال که شعار «پوشش همگانی سلامت؛ برای همه، در همه جا» برای این هفته برگزیده شده است، بتوانیم در تحقق دسترسی عادلانه به خدمات سلامت و تامین نیازهای اولیه موردنیاز برای سلامت روحی و جسمی اعضای جامعه، بدون بار مالی اضافه، سهیم شویم.

او از برنامه ریزی برای حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در آئین سیاسی عبادی نمازجمعه هفته جاری، مصادف با سی و یکم فروردین خبر داد و گفت: همچنین مدیران ارشد دانشگاه در سراسر استان نیز با حضور در آئین های نمازجمعه، به ایراد سخنرانی در خصوص هفته ملی سلامت و معرفی خدمات دانشگاه به این مناسبت، می پردازند.

دبیر برگزاری هفته ملی سلامت سال ۹۷ از هماهنگی این ستاد با سازمان ها و نهادهای مرتبط با امر سلامت، از قبیل صداو سیما، استانداری، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، شهرداری، آموزش و پرورش، فرماندهی نیروی انتظامی، بهزیستی، سازمان انتقال خون، بسیج جامعه پزشکی و هلال احمر  خبر داد و اضاقه کرد: ارتقای سلامت در هر جامعه ای، مرهون همکاری و همدلی یکایک اعضای آن جامعه است که امیدواریم به مناسبت هفته سلامت، این تعامل در استان، گسترش یابد.

حضور مدیران و کارشناسان دانشگاه در دیگر نهادها و آموزش چهره به چهره اصول سلامت، دیگر برنامه پیش بینی شده برای هفته ملی سلامت امسال بود که دبیر ستاد برگزاری این هفته به آن اشاره کرد و یادآور شد: به همین مناسبت، برنامه هایی نیز برای ورزش های همگانی سلامت در استان، در حال برنامه ریزی است که در این زمینه، اطلاع رسانی عمومی انجام می گیرد.

یکم تا هفتم اردیبهشت، به نام هفته ملی سلامت، نامگذاری شده و امسال این هفته، با شعار  پوشش همگانی سلامت؛ برای همه، در همه جا، گرامی داشته می شود.

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :ازدواج