کد خبر ۴۸۹۶۷۴ انتشار : ۲۵ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۶

آخرین جزئیات حمله نظامی آمریکا به سوریه + عکس و فیلم

نیروهای دفاع هوایی سوریه 71 موشک پرتاب شده از سوی نظامیان امریکا، بریتانیاو فرانسه را رهگیری کردند.

به گزارش سرویس بین الملل ذاکرنیوز، سپهبد سرگئی رودسکوی، رئیس اداره کل عملیات ستاد کل ارتش روسیه ضمن اعلام این مطلب خاطرنشان ساخت موفقیت نیروهای پدافند هوایی سوریه حاکی از سطح بالای مهارت نظامی آنها است که توسط کارشناسان روسی آموزش داده شده اند.
سپهبد سرگئی رودسکوی افزود حملات آمریکا و متحدانش علیه تعدادی از فرودگاه های نظامی از جمله پایگاه هوایی شریعات بود اما این فرودگاه ها آسیب ندیده اند. همچنین هیچ تلفاتی در بین افراد غیرنظامی و نظامیان ارتش دولتی سوریه ببار نیامده است.
ژنرال روس اعلام کرد اوضاع در نقاط مسکونی سوریه آرام است.

پوتین حمله ائتلاف غربی به سوریه را تجاوز به یک کشور مستقل نامید.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه اعلام کرد آمریکا و متحدانش با نقض اساسنامه سازمان ملل و حقوق بین المللی و بدون اجازه شورای امنیت به تاسیسات نظامی و کشوری سوریه حمله کردند.

به گزارش اسپوتنیک، در بیانیه پوتین ضمن بیان این مطلب اضافه می شود:" این یک اقدام تجاوزکارانه علیه کشور مستقلی است که در خط مقدم مبارزه با تروریسم قراردارد".

فرودگاه مزه، مرکز پژوهش ها در برزه، جمرایا و مصیاف در سوریه مورد حملات هوایی و موشکی قرار گرفتند.

به گزارش ذاکرنیوز به نقل از CNN، رئیس‌جمهور ایالات متحده امریکا از آغاز تهاجم این کشور به سوریه همراه با انگلیس و فرانسه خبر داد.

.دقایقی پس از آغاز حمله، دونالد ترامپ اعلام کرد:اندکی پیش من به نیروهای مسلح آمریکا دستور آغاز حملات به اهداف مرتبط با امکانات و توانمندی های شیمیایی بشار اسد در سوریه را صادر کردم 
آمریکا و متحدانش بیش از 100 موشک به سوریه شلیک کردند.این موشک ها از دو ناو نیروی دریایی آمریکا دردریای سرخ، از هواپیما های تاکتیکی بر فراز حوضه دریای مدیترانه و همچنین توسط بمب افکن های B-1B از منطقه التنف شلیک شدند. حمله به تاسیسات نظامی و کشوری سوریه از ساعت 3 و42 دقیقه تا ساعت 5 و ده دقیقه 14 آوریل به وقت محلی طول کشید. سامانه های دفاع هوایی حدود یک سوم موشک های کروز را قبل از رسیدن به اهداف خود منهدم کردند

​امانوئل مکرون و ترزا می، شرکت فرانسه و بریتانیا در عملیات مشترک علیه سوریه به همراه آمریکا را مورد تائید قرار دادند.

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
اخبار مرتبط :